چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

حکایت گیلان | رئیس سازمان صمت گیلان گفت: نصب عنوان مرغ دولتی، توسط مرغ فروشان تخلف است.

فرهاد دلق پوش در جمع خبرنگاران از تشکیل پرونده برای متخلفین بازار مرغ در بازرسی‌های اخیر در استان گیلان در حاشیه بازدیدهای سرزده کشتارگاه های مرغ خبر داد و گفت: پرونده‌ای به ارزش بیش از ۵۵ میلیارد ریال در چند روز اخیر برای متخلفین حوزه تولید و عرضه مرغ در گیلان تشکیل و به دستگاه قضایی و اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی با بیان اینکه این پرونده برای سه کشتارگاه‌های داخل استان تشکیل شده است، افزود: بخشی از این تخلفات تحت عنوان اختلال در نظام اقتصادی بوده و مستقیماً پرونده آنها به دستگاه قضایی ارجاع شده است و مابقی آنها به عنوان عرضه خارج از شبکه؛ توسط تیم نظارت و بازرسی سازمان صمت کشف گردیده و به اداره کل تعزیرات حکومتی برای برخورد قانونی ارسال شده است.

مرغ دولتی و غیر دولتی نداریم

دلق پوش تصریح کرد: اخیراً در بازرسی ها گزارش شده است که برخی از اصناف اقدام به نصب بنر و یا کاغذ تحت عنوان "مرغ دولتی" می‌ کنند درحالی که ما مرغ دولتی و غیر دولتی نداریم و عرضه مرغ غیر از قیمت مصوب  ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تخلف است.

 وی افزود: بخش تأمین و تولید مرغ مربوط به سازمان جهاد کشاورزی است و سازمان جهاد اعلام کرده در جوجه ریزی و تولید مرغ مشکلی ندارد ولی مردم باید مطمئن باشند که در این مرحله به حد کفایت مرغ در اختیار کشتارگاه‌ها قرار می‌گیرد تا به اندازه نیاز به بازار گیلان تزریق شود و سپس به سایر استان ها ارسال شود.

دلق‌پوش با بیان اینکه علیرغم تشدید نظارت ها و استقرار بازرس مقیم در کشتارگاه ها، معتقدیم عرضه کافی مرغ می تواند تقاضا را اقناع و فروکش کند، ادامه داد: همواره در نظام کلی بازار، عرضه کافی توانسته است تقاضا را بالانس و بدون هیچ فشاری متعادل کند و امیدواریم با همکاری بیشتر جهاد کشاورزی این مهم تحقق یابد.

خروج مرغ از کشتارگاه فقط با کد رهگیری 

رئیس سازمان صمت گیلان در رابطه با نحوه توزیع درست مرغ از راه اندازی سیستم رهگیری پستی تحت سامانه جامع تجارت سخن گفت و عنوان کرد: بر اساس قرارداد با شرکت پست باید هنگام خروج مرغ از کشتارگاه فقط با کد رهگیری به مراکز توزیع، عرضه شود و گرنه تخلف عرضه خارج از شبکه محسوب می‌شود ولی بازهم شاهد تخلفاتی در این زمینه بودیم که پرونده آنها به مراجع قضایی ارسال شد.

 دلق پوش با تاکید بر رعایت عرضه از مبدا مرغ با کد رهگیری مشخص شده از طرف شرکت پست تصریح کرد: امتناع از سیستم کد رهگیری اخلال در تعادل و نظم بازار محسوب شده و با متخلفین عرضه مرغ به صورت غیر سیستمی و فاقد کد رهگیری به شدت برخورد خواهد شد.

منبع: ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان