جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403

اختصاصی حکایت گیلان | معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور با اشاره به انباشت استان‌های شمالی یا به عبارت دیگر ورود خودرو به استان‌های شمالی در این ایام خاطرنشان کرد: بیشترین وسیله نقلیه تا روز چهارشنبه ۳۰ تیر ماه به تعداد ۴۴ هزار خودرو وارد استان مازندران شده همچنین استان گیلان با ورودی ۳۱ هزار وسیله نقلیه از ابتدای تعطیلات ۶ روزه تا ۳۱ تیر ماه، بعد از مازندران بیشترین ورودی و انباشت خودرو را داشت.

مخبر با اشاره به بیشترین پلاک‌های غیربومی ورودی به استان‌های مازندران و گیلان گفت: علیرغم کاهش ترددها و اعمال جریمه و ممانعت‌ها، عده‌ای پذیرفتند که مشمول این جرایم شوند و به استان‌های دیگر سفر داشته باشند. از ۴۴ هزار خودرویی که وارد مازندران شدند ۳۵ درصد آنها پلاک استان‌های تهران و البرز بوده و همچنین از ۳۱ هزار خودرویی که وارد گیلان شده تقریبا ۲۲ درصد آنها پلاک متعلق به استان‌های تهران و البرز بوده است.


گفتنی است سرهنگ امیر طالبی رییس پلیس راهور گیلان با اشاره به پایان تعطیلات استان‌های تهران و البرز و بازگشت مسافران، اظهار کرد: با آغاز محدودیت‌ها از تاریخ ۲۸ تیر ماه تاکنون شش هزار و ۸۰۷ خودرو اعمال قانون شدند.

مشخص نیست اختلاف آمار میزان تردد و جریمه از کجا نشات می گیرد. با آمار رییس پلیس راهور گیلان بیش از ۲۴ هزار خودرو وارد گیلان شده اند و جریمه نشده اند. البته ممکن است تعدادی از خودروها با پلاک بومی باشند. ولی با این حال بازهم اختلاف آمار بسیار زیاد به نظر می رسد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان