پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
5 سهمیه المپیکی ضربه گیر مشکلات نیست؛

ورزش و جوانان گیلان و تلاش برای موفقیت سازی پلاکاردی!

۱۴۰۰/۰۵/۰۳ ۱۹:۰۷ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان |سامان بدر: قبل از آغاز مسابقات المپیک، بیلبورد 5 ورزشکار گیلانی در این رویداد ورزشی در نقاط مختلف شهر رشت نصب شده است. بیلبوردهایی که به همت ورزش و جوانان گیلان جهت معرفی ورزشکاران گیلان در این مسابقات به نمایش گذاشته است تا نشان دهد که این ورزشکاران با حمایت ورزش و جوانان استان المپیکی شدند و سهم استان گیلان را افزایش دادند. 

رویکرد سازمانی چون ورزش و جوانان استان طی سال های اخیر این گونه بوده که خود را در موفقیت ها سهیم می داند و در شکست ها مسئولیتی نمی پذیرد. این تفکر  در مجموعه های دیگری چون هبات فوتبال استان هم رسوخ کرده که معتقدند وظیفه ای برای حمایت ندارند و اگر این کار را انجام دهند نتیجه تلاش های وافر آن ها است. 

البته که حضور نسبتا مناسب ورزشکاران گیلانی در المپیک قابل توجه است. اما بهتر است بگوئیم حضور ورزشکاران گیلانی بیشتر از همه نتیجه تلاش های فردی خودشان است. زمانی آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی حاضر در المپیک طی مصاحبه ای گفته بود« زجر کشیدم تا المپیکی شدم، در اردو ماهی یک میلیون و پانصد حقوق می گیریم که بعد از اتمام اردو قطع می شود» مشخص نیست ورزش و جوانان در زجری که آرمین کشید چه کمکی کرد که امروز سعی دارد این افتخار را نصیب خود کند. آرمین قبلا هم گفته بود که کاری برای او صورت ندادند و تنها می گویند شرمنده ایم! 

همین نازنین ملایی با کسب مدال های رنگارنگ از مسابقات آسیایی روزی نبود که از کمبود امکانات گلایه نکند.  وی زمانی گفته بود: مسئولان برخی از استان ها بعد از مسابقه فقط ورزشکاران را حمایت می کنند، اما این موضوع خوب نیست. مسئولان استان هنوز هم حتی به خاطر مدال طلا به من تبریک نگفته اند و این موضوع انگیزه ما را کم می کند. به دنبال این انتقادات نائب رئیس هیات قایقرانی بندر انزلی دوسال پیش گفته بود که نازنین ملایی اگر گیلانی است چرا برای همدان قایقرانی می کند!

به نظر می رسد ورزش و جوانان استان می خواهد با استفاده از سهمیه 5 ورزشکار گیلانی نشان دهد که در مسیر درستی قرار دارد. ولی از سوی دیگر این بیلبوردها پاسخی به انتقادات فراوان ورزشکاران و ورزش دوستان از عملکرد مدیریت ورزش استان است. قضیه تیم های فوتبال گیلانی نشان می دهد که تا چه اندازه ورزش گیلان با این همه استعداد حتی نمی تواند یک تیم در لیگ برتر داشته باشد. ورزشگاه های استان یکی پس از دیگری تخریب شده اند و به جای بازسازی تنها وعده می شنویم. شاید اگر سپیدرود در ورزشگاه عضدی رشت بازی می کرد شاهد سقوط راحت آن ها در لیگ برتر نبودیم. این تیم هنوز مشکل مالکیتی دارد و یادمان است مالکین این باشگاه با دخالت های ورزش و جوانان ورود می کردند. حالا هم که این اداره کل  از خود رفع مسئولیت کرده است! بقیه تیم ها و بقیه ورزش ها هم حال و روز بهتری ندارند. شما یک ورزش را نمی توانید  نام ببرید که در یک وضعیت نسبتا استاندارد در گیلان کار  کند. این موفقیت سازی های پلاکاردی این واقعیت را کتمان نمی کند که ورزش گیلان از مشکلات فراوانی رنج می برد که بدون کسب اعتبارات ملی و توجه به زیرساخت ها به نتیجه نمی رسد.  تا وقتی که بخواهند با بنر و بیلبورد این موفقیت را نشان دهند چنین کارهایی محلی از اعراب ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان