دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

حکایت گیلان | 2 ورزشکار گیلانی امروز در رقابت های المپیک 2020 به مصاف حریفان خود رفتند. هرچند با پیروزی آغاز کردند اما نتوانستند به کسب مدال برسند.

از ساعات ابتدایی امروز شمشیربازهای ایران به روی پیست رفتند و در مرحله نخست هر سه نماینده ایران موفق شدند رقبای سرسخت خود را شکست دهند و ایران را به کسب مدال امیدوار کنند.

محمد رهبری، در ابتدا برابر اپیتی از فرانسه، نفر شش رنکینگ جهان قرار گرفت و توانست با برتری ۱۵ بر ۱۳ به دور یک‌هشتم نهایی راه پیدا کند. او در دور بعدی مقابل لوئیجی سامل از ایتالیا با نتیجه هفت بر ۱۵ شکست خورد و حذف شد. «محمد رهبری» که برابر لوییجی سامله ایتالیایی قرارگرفته بود در وقت نخست با نتیجه هشت بر صفر شکست خورد.

هرچند که در وقت دوم رهبری توانست هفت امتیاز را کسب کند اما با نتیجه ۱۵ بر هفت برابر حریف شکست خورد و مانند کاپیتان تیم ملی وداع زودهنگامی با مسابقات داشت.

البته کار برای محمد رهبری و سابریست‌های ایران در توکیو تمام نشده چراکه در بخش تیمی در روز ششم مردادماه مسابقه خواهند داد‌.

در ادامه نخستین روز مسابقات تکواندوی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو آرمین هادی پور نماینده گیلانی تیم ملی تکواندوی ایران در وزن اول المپیکی منهای ۵۸ کیلوگرم و در دور دوم مسابقات مقابل لوکاس گوژمان از آرژانتین قرار گرفت.
وی در راند اول ۴ بر یک از حریفش عقب افتاد، در راند دوم نتیجه بازی ۱۸ بر ۶ به سود تکواندوکار آرژانتینی پیگیری شد.
در راند سوم هم تلاش هادی پور با مصدومیت زانویش بی نتیجه ماند و با حساب ۲۶ بر ۶ بازنده شد.

آرمین هادی پور با صعود نماینده آرژانتین به فینال المپیک می ‌توانست در جدول شانس مجدد قرار بگیرد که با شکست این هوگوپوش برابر نماینده ایتالیا از قرار گرفتن در این جدول و حضور در ادامه رقابت ها بازماند. وی پیش از این و در دور اول رقابت‌ ها مقابل جفرسون اوچا از کلمبیا با نتیجه ۲۲ بر ۱۹ به برتری رسیده بود.

المپین گیلانی شایسته تیم ملی تکواندو با پارگی رباط صلیبی زانو و بدون جراحی راهی المپیک توکیو شده است.

مسابقات تکواندو المپیک توکیو از امروز با حضور ۱۳۱ تکواندوکار از ۶۱ کشور جهان در ۴ وزن المپیکی مردان و زنان و در سالن ماکوهاری مسه آغاز شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان