دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403

 حکایت گیلان | مدیرکل هواشناسی گیلان، از ورود تدریجی سامانه خنک و ناپایدار به منطقه از بعد از ظهر و شب امروز خبر داد و تصریح کرد: از ظهر فردا نیز با نفوذ تدریجی سامانه بارش زا و نسبتا خنک شرایط برای افزایش ابر، روند کاهشی نسبی دما و احتمال تگرگ در مناطق مستعد مهیا می شود.

محمد دادرس آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری دانست و اظهار کرد: صومعه سرا با ۳۴ درجه سلسیوس و اسب وونی با ۲۱ درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط استان هستند.

وی بیشینه و کمیته دمای هوای رشت را نیز به ترتیب ۳۳ و ۲۵ درجه سلسیوس دانست و افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار هوای گرم و شرجی طی امروز در منطقه است؛ البته شرایط برای رشد ابر به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها فراهم است.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از ورود تدریجی سامانه خنک و ناپایدار به منطقه از بعد از ظهر و شب امروز خبر داد و تصریح کرد: از ظهر فردا نیز با نفوذ تدریجی سامانه بارش زا و نسبتا خنک شرایط برای افزایش ابر، روند کاهشی نسبی دما و احتمال تگرگ در مناطق مستعد مهیا می شود.

دادرس، با بیان اینکه سامانه ناپایدار مذکور تا صبح یکشنبه در استان فعال است، گفت: بارندگی رگباری، وزش باد و رعد و برق از جمله پدیده های مورد انتظار است و شاهد کاهش چهار تا هشت درجه ای متوسط دمای استان خواهیم بود.

وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی منطقه ای، بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها، اضافه کرد: رطوبت هوا در استان بین ۵۳ درصد تا ۱۰۰ درصد در برخی از مناطق است.

منبع: ایسنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان