دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
عضوهیات مدیره شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان:

پگاه طلایه دار تکنولوژی لبنیات در کشور

۱۴۰۰/۰۴/۳۱ ۱۳:۴۵ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | مازیار صیادی عضوهیات مدیره موظف شرکت شیر پاستورریزه پگاه گیلان با اشاره به اهمیت و جایگاه این شرکت گفت: شاید به نظر برسد پگاه یک شرکت دولتی است و بسیاری ذهنیت دارند که از حمایت های دولت برخورداراست، ولی درواقع چنین نیست.

او با بیان اینکه پگاه ریالی از دولت کمک نمی گیرد گفت: بلکه سالانه به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان ازمحل سود خود جهت ارتقا معیشت بازنشستگان و حقوق کارمندان بازنشسته دولت واین قشر عزیز به حساب صندوق بازنشستگان واریز می کند.


عضو عیات مدیره پگاه با بیان اینکه پگاه جز شرکت های اقماری صندوق بازنشستگی کشور است اظهار کرد: پگاه حتی از کمند مالیات ودارایی نمی تواند عبور کند، چون تیغ تند مالیات هرساله بر جان پگاه خراش می اندازد.
صیادی پگاه را جز کارخانه های پیشتاز در تولید فرآوردهای لبنی بدون کوچکترین حمایت دولتی عنوان کرد و گفت: این کارخانه با 34 محصول همچون نگینی بر تارک بورس کشور می درخشد و امروز می بینیم که پگاه گیلان در تابلوی بورس بیشترین خواهان درنوبت خرید سهام را به خود اختصاص داده است .
او ادامه داد: در بزنگاههای حساس اقتصادی وفضای غبار آلود و وانفسای تحریم ، پگاه گیلان با حدود ۲۵ درصد عرضه سهام در بورس تجلی حقیقی تلاش وابتکار را بر تابلوی سرمایه گذاری بورس نشام می دهد .


عضو هیات مدیره پگاه با اشاره به عمر چهل ساله کارخانجات پگاه توضیح داد: با وجود این سابقه اغلب دستگاهها بطور مرحله ای به روز و اورهال شده اند که علاوه بر آن با ابتکار وخلاقیت مهندسین وپرسنل بعضی از محور های توسعه را با نبوغ واستعداد واندوخته های علمی وخلاقیت با یک دهم هزینه اولیه خط تولید فرا پاستوریزه شیر را تعبیه ونصب وراه اندازی کردند .
صیادی ادامه داد: شاید کمتر کسی باور کند در شرایط یخبندان اقتصادی کشور پگاه گیلان در یکساله اخیر جهش محیرالعقولی داشته و بالغ بر یک هزار مترمتربع سالن بهداشتی برای توسعه کار ، یک خط تولید پنیرسیاهمزگی به عنوان یک برند سنتی و عجین شده با تاریخ اقتصادی گیلان را خلق نموده است .


عضوهیات مدیره پگاه با اشاره به برنامه توسعه این مجموعه گفت : در چنین شرایط اقتصادی پگاه گیلان بزرگترین آلترناتیو شبکه حمایتی صنعت دامداری گیلان بزرگترین رسالت خودش را از ته مانده دامپروری رو به سقوط گیلان با تشکیل بزرگترین مجموعه انتیگریشن دامپروری در گیلان ایفا می کند.
او ادامه داد: خوشبختانه در یکساله اخیر قادر شده به میزان ۳۰ درصد جذب شیر را بیشتر کند و اکنون روزانه ۱۳۰ تن شیر در پگاه گیلان دریافت می شود.


صیادی کیفیت شیر دریافتی را اصل مهم پگاه عنوان کرد و گفت : دراغلب مواقع مراکز جمع آوری شیر به دلیل سختگیری از پگاه گلایه دارند چون تست و آزمایشگاه پگاه از فیلترینگ بسیار قوی برخوردار است واندک انحراف در الودگی شیر برگشت داده می شود.
او نتیجه این سختگیری را کیفیت بالای محصولات پگاه عنوان کرد و گفت: همچنین محصولات پگاه فاقد مواد نگهدارنده است . ماندگاری بالای محصولات پگاه ناشی از خلاقیت وتکنیک در تولید وفرا پاستوریزه است .

صیادی ادامه داد: در ادامه گفت مدیریت پگاه بعنوان طلایه دار حفاظت از حریم صنعت دامپروری لحظه ای درنگ ودریغ نکرده است و پیشنهاد می شود سایر صنایع از رهنمود های راهبردی تولیدی پگاه الگو برداری کنند.
صیادی بزرگترین رمز موفقیت پگاه را دانش محوری عنوان کرد و گفت: پگاه با الگوی دانش بنیان کار می کند و در این راستا با ایجاد لاین تولید شیرخشک برای اولین بار در گیلان شاهد شکوفایی صنعت دامپروری در گیلان خواهیم بود .
عضو هیات مدیره این کارخانه با اشاره به مساحت بیش از ۷ هکتاری کارخانجات شیر وفرآوردهای لبنی پگاه گفت: ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری مستقیم در این کارخانجات جز افتخارات گیلان محسوب می گردد .
صیادی در خصوص جایگاه پگاه در گیلان و بین المللی بودن محصولات پگاه گفت : پگاه با زیر ساخت مدرن وپیشرفته صنایع تبدیلی فرآوردهای لبنی یکی از بزرگترین کارخانه لبنیات در گیلان بوده که محصولات آن در بازار های جهانی ومنطقه ای از عراق وافغانستان و کشورآذربایجان زبان زد عام وخاص است.
او با اشاره به حدود ۹ هزار عامل فروش محصولات پگاه گفت: پگاه در امر تولید شغل وایجاد وثبات اشتغال نقش اساسی وکلیدی دارد .


عضو هیات مدیره  این شرکت با بیان اینکه تمام افتخارات وبالندگی پگاه با دستان خالی و بدون کوچکترین حمایت های دولتی محقق شده است اضافه کرد: اگر متخصصین ومدیران دلسوز وعاشق در پگاه نبودند دستیابی این همه موفقیت مقدور نبوده است .
او ادامه داد: در پگاه جدای از اینکه پرسنل باید متخصص باشند وحقوق طبیعی را می گیرند، باید عاشق کار هم باشند و حقا پگاه چنین نیروی انسانی خلاق وخستگی ناپذیز را در اختیار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان