چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

اختصاصی حکایت گیلان |سامان بدر: هرچند این روزها دغدغه خشکسالی و بحران آب  منجر به اعتراضات مردمی در خوزستان شده و از سوی دیگر شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا در شهرهای مختلف هستیم، اما مجلس همچنان رویکرد سیاسی خود را با احضار وزرای دولت رو به پایان به پیش می برد. امروز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به پرسش 25 نماینده مجلس درباره  محاسبه ترافیک بین‌الملل برای استفاده مردم از تلگرام و همچنین وزیر ارشاد درباره علت عدم کنترل و عدم رعایت شئونات اخلاقی در شبکه سینمایی خانوادگی پاسخگو بودند.

این نحوه سوالات این احساس را به افکار عمومی می دهد  که مجلس گویی دغدغه ای جزء بسته شدن تلگرام و شبکه نمایش خانگی ندارد. این که بخشی از جامعه به جای تلویزیون و شبکه های اجتماعی داخلی رو به  شبکه نمایش خانگی و پیام رسان های خارجی آورده اند بیشتر از آن که مرتبط با دولت باشد به احساس نیاز جامعه برمی گردد. شاید اگر همین نمایندگان نسبت به این مسائل دغدغه کافی داشتند باید مسئولان صداوسیما را احضار می کردند که چرا موفق نشده با وجود اختصاص اعتبارات لازم و مکفی و حقوق انحصاری که در اختیار دارد در شناخت علاقه مندی های جامعه کاری صورت دهد. جالب است  حتی این نمایندگان نخواستند به مساله پول های مشکوک در ساخت برخی سریال های نمایش خانگی هم ورود کنند و تنها درباره عدم رعایت شئونات اخلاقی پرسیده اند. 

واقعا از این نمایندگان مجلس باید پرسید که در طول یک سال گذشته تا چه اندازه در مورد بحران کم آبی در شهرهای مختلف ورود کردند. همچنین وقتی وضعیت کرونا در ایران هر روز بدتر می شود در مورد عدم واکسیناسیون مناسب در کشور چه واکنشی نشان دادند. آن هم در حالی که بسیاری از کشورها در این رابطه اقدامات موثری انجام دادند. 

مشخص نیست منظور از کارت زرد به وزیر ارتباطاتی که چند روزی دیگر بیشتر وزیر نیست چه دردی را دوا می کند و چرا باید وقت مجلس در این رابطه گرفته شود. پس سرنوشت بررسی سدسازی ها و خشکسالی ها چه می شود. همین امروز نماینده تالش در مجلس می گوید: کارگران سد شفارود  5ماه است حقوق نگرفته اند. همین سدسازی ها که بسیاری از مشکلات خشکسالی به خاطر ان است قرار است با استثمار و عدم دریافت حقوق کارگران پیش برود. مگر می شود شما 5 ماه حقوق ندهید که بخواهید سدی را بسازید که ممکن است سرنوشت آیندگان را به مخاطره افکند؟ پس این مجلس کی قرار است به این مسائل ورود کند. در  فیلم »ناصر الدین شاه آکتور سینما» امیر کبیر فیلم ( با بازی داریوش ارجمند) وقتی خوش گذرانی ها و علایق بیش از حد ناصرالدین شاه به سینما را می بیند می گوید« حالت حالیه این ملک و ملت خراب، رعیت سرگرم دریدن همدیگر،  سلطان سرگرم دختران لر و کرد و ترک و بلوچ و ترکمن» کاش یکی به این مجلسیان ما بگوید حال این ملت خراب تر از این ها است  و  شما سرگرم بسته شدن تلگرام و شبکه نمایش خانگی هستید که کاش مثل «ورود سینما به ایران» سودی برای این ملت داشت. 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان