سه شنبه, 29 خرداد 1403
سه شنبه, 29 خرداد 1403

حکایت‌گیلان | به نقل از سینما دیلی: دیوید فینچر فیلمساز آمریکایی در گفتگو با روزنامه بریتانیایی تلگراف، درباره «منک» و وضعیت فیلمسازی در هالیوود گفتگو کرد.

 
انتقادات غیرمنتظره دیوید فینچر از «جوکر»
 
در بخشی از این گفتگو درباره اوضاع فیلمسازی در هالیوود امروز صحبت کرد:«حقیقت این است که این 5 خانواده مافیایی (اشاره به استودیوهای بزرگ هالیوودی) نمی‌خواهند چیزی به جز فیلم‌هایی بسازند که حداقل یک میلیارد دلار فروش داشته باشند. هیچکدام علاقه‌مند نیستند فیلم‌هایی با بودجه متوسط اما محتوای چالش‌برانگیز بسازند. کاری که سرویس‌های استریم دارند می‌کنند تولید نوعی سینماست که بازتاب فرهنگ ماست و با ایده‌های بزرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند.»
 
سازنده «هفت» و «باشگاه مشت‌زنی» در ادامه این گفتگو اشاره کرده که با این حال بیشتر استودیوها مسیر حرکتشان را، حتی در دوران بلاک‌باسترها از فیلم‌هایی می‌گیرند که ایده‌های عالی دارند:«هیچکس فکر نمی‌کرد که فیلمی مثل «جوکر» شانسی دارد. اگر «شوالیه تاریکی» اینقدر موفق نمی‌شد. فکر نمی‌کنم کسی به این فیلم («جوکر») نگاه می‌کرد و می‌گفت: آره بیایم تراویس بیکل «راننده تاکسی» و روپرت پامکین «سلطان کمدی» اسکورسیزی را با هم تلفیق کنیم و در شخصیتی که خیانت به بیماران روانی است، گیر بیاندازیم  و بعد به سمت فیلمی با فروش میلیارد دلاری یورتمه برویم!»
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان