یکشنبه, 27 خرداد 1403
یکشنبه, 27 خرداد 1403

حکایت گیلان |رئیس جمهوری آمریکا با تشریح دستاوردهای دولتش در دستیابی به واکسن کرونا آن را خارق‌العاده توصیف کرد و گفت که اگر دولت دیگری بر سر کار بود این زمان پنج برابر بیشتر طول می‌کشید.


پرزیدنت ترامپ عصر روز جمعه ۲۳ آبان ( به قوت شرق آمریکا) در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: «در نتیجه عملیات فوق سریع فایزر دوشنبه اعلام کرد که میزان تاثیرگذاری واکسن آن شرکت برای ویروس چینی بیش از ۹۰ درصد است. این بسیار فراتر از همه انتظارات است و کسی فکر نمی‌کرد که آنها بتوانند به آن حد برسند.»


او خاطرنشان کرد: « ما واکسن‌های دیگری را نیز در راه داریم که فکر می‌کنیم به همان حد، و یا حتی بیشتر، موثر باشند»
پرزیدنت ترامپ گفت: « دولت من در ماه ژوئیه با فایزر در زمینه ارائه ۱.۹۵ میلیارد دلار برای پشتیبانی از تولید و توزیع ۱۰۰ میلیون دُز، با امکان خرید ۶۰۰ میلیون دُز دیگر پس از آن، به توافق رسید. سرمایه‌گذاری ما ارائه واکسن توسط فایزر به صورت رایگان را امکان‌پذیر می‌کند.»


رئیس جمهوری آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرد که واکسن کرونا ظرف هفته‌های آینده راهی بازار شود و افزود، عملیات توزیع واکسن با هماهنگی دولت فدرال و به ترتیب به آنهایی که در اولویت قرار دارند، از جمله کادر درمان، سالمندان و گروه‌های پرخطر صورت خواهد گرفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان