دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403
هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول:

پیروزی چوکا در ماموریت سخت با پیوس

۱۴۰۰/۰۳/۱۹ ۱۲:۱۰ چاپ

به گزارش حکایت گیلان |  هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول کشور برگزار شد که ملوان در یکی از دربی های گیلان در لیگ به برتری رسید و پیوس نیز در اولین حضورش در چوکا به عنوان سرمربی به پیروزی دست یافت.

در جریان رقابت های هفته بیست و هشتم لیگ دسته اول کشور، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برابر شهرداری بندرآستارا با نتیجه سه بر صفر پیروز شد و تیم چوکا نیز با هدایت فرشاد پیوس توانست تیم قدرتمند خوشه طلایی ساوه را با یک گل شکست دهد.

تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی و شهرداری بندرآستارا در یکی از دربی های گیلان در لیگ دسته اول در ورزشگاه تختی بندرانزلی به مصاف هم رفتند که در نهایت ملوانان در یک بازی برتر با نتیجه سه بر صفر حریف خود را شکست دادند.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی که هفته گذشته در یک دیدار خارج از خانه مغلوب تیم هوادار صدرنشین این مسابقات شده بود، هدفش پیروزی در دیدار خانگی و فتح دربی گیلان بود که سرانجام به این امر دست یافت.

ملوان در طول بازی، برتر از حریف خود ظاهر شد و علاوه بر به ثمر رساندن سه گل، چند موقعیت مناسب گلزنی نیز بدست آورد تا در نهایت یک پیروزی قاطع خانگی را کسب کرده و شکست دور رفت را برابر شهرداری آستارا جبران کند.

اما تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا که در دیدار قبلی خود و پس از ۱۰ هفته، طعم شیرین پیروزی را چشیده بود، در این بازی و مقابل تیم ملوان حرفی برای گفتن نداشت و شکست سنگینی را متحمل شد تا این تیم همچنان در نیمه دوم جدول رده بندی با فاصله زیاد از صدر جدول قرار داشته باشد .

 البته نیمه اول دربی گیلان با برتری تیم شهرداری بندر آستارا آغاز و این تیم در دقایق اولیه صاحب چند ضربه کرنر شد اما در ادامه ، بازی به تعادل کشیده شد و حتی ملوانان در دقایق پایانی این نیمه نیز، تیم برتر میدان بودند و موفق به گلزنی نیز شدند.

در دقایق تلف شده نیمه اول ، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی به گل برتری دست یافت و روی یکی از حملات این تیم، امیرسام نصیری بازیکن ملوان ضربه ای را به سمت دروازه تیم شهرداری بندر آستارا ارسال کرد که توپ  پس از برخورد با پای یکی از مدافعان شهرداری بندرآستارا، وارد دروازه این تیم شد تا ملوانان به گل اول خود دست یابند.

در نیمه دوم نیز، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی با کنترل بازی، همچنان تیم برتر میدان بود و موفق شد ۲ بار دیگر دروازه شهرداری بندر آستارا را باز کند که ابتدا امیرسام نصیری در دقیقه ۵۸ دومین گل تیمش را به ثمر رساند و در دقیقه ۸۷ هم حمید حیدری بازیکن تعویضی تیم ملوان ، سومین گل تیمش را وارد دروازه حریف کرد.

به هرحال تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا که دوباره دست به تغییر در کادر فنی خود زد و نادر عزت الهی را به عنوان سرمربی انتخاب کرد، در این دیدار نیز متحمل شکست شد تا در دور برگشت از ۱۱ بازی فقط چهار امتیاز کسب کرده باشد.

این در حالی است که شهرداری بندرآستارا در دور رفت بسیار قدرتمند ظاهر شد و نتایج خوبی کسب کرد و در حضور همه مدعیان و تیم های قدرتمند لیگ، موفق شد صدرنشینی را به خود اختصاص دهد و قهرمان نیم فصل شود.

چوکا با پیوس پیروز شد

اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور، در هفته بیست و هشتم این مسابقات میزبان تیم خوشه طلایی ساوه بود که در نهایت توانست با نتیجه یک بر صفر حریفش را شکست دهد تا سه امتیاز این دیدار سخت را کسب کند.

چوکایی ها که از آغاز رقابت های لیگ دسته اول به دلیل کسب نتایج ضعیف ، چند بار دست به تغیبر کادر فنی خود زدند، هفته گذشته نیز فرشاد پیوس را به خدمت گرفتند تا این مربی که سابقه هدایت چوکا را دارد، جانشین مهدی پاشازاده در این تیم شود.

البته فرشاد پیوس که چهارمین سرمربی تیم فوتبال چوکا تالش در رقابت های فصل جاری لیگ دسته اول محسوب می شود، در اولین حضورش به عنوان سرمربی در این تیم ، به پیروزی دست یافت تا حضور این مربی در چوکا خوش یمن باشد.

چوکایی ها در دیدار برابر تیم قدرتمند خوشه طلایی ساوه بسیار خوب ظاهر شده و علاوه بر به ثمر رساندن یک گل و پیروزی در این بازی سخت، چند فرصت مسلم گلزنی نیز داشتند که این امر حکایت از تاثیر فرشاد پیوس در این تیم دارد.

در نیمه اول این دیدار، تیم فوتبال چوکا تالش برتری محسوسی نسبت به حریفش داشت و چند موقعیت مناسب گلزنی نیز به دست آورد و حتی یک بار توپ به تیرک دروازه تیم خوشه طلایی اصابت کرد اما این فرصت ها تبدیل به گل نشد تا نیمه اول این بازی با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یابد.

در نیمه دوم نیز تیم چوکا بازی را بهتر آغاز کرد و به گل برتری نیز دست یافت و در دقیقه ۶۶، حسین پاپی بازیکن این تیم با فرار از آفساید و با عبور از خط دفاعی خوشه طلایی ساوه و با جاگذاشتن دروازبان این تیم، موفق شد تنها گل تیم چوکا را به ثمر برساند تا فرشاد پیوس سرمربی این تیم در اولین هدایت تیم چوکا به پیروزی دست یابد.

به هرحال در هفته بیست و هشتم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور تیم چوکا نتیجه بسیار خوبی کسب  و سه امتیاز حساس دیدار با خوشه طلایی را تصاحب کرد و تیم ملوان نیز در دربی گیلان به برتری رسید تا این تیم قدیمی و پرطرفدار همچنان در رتبه دهم جدول رده بندی باقی بماند اما به طور حتم طرفداران این تیم انتظار دارند که روند رو به رشد ملوان ادامه یافته و سرانجام این تیم مکان شایسته ای را در جدول رده بندی فصل جاری رقابت های لیگ دسته اول کشور کسب کند.  

تا پایان هفته بیست و هشتم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول کشور، تیم ملوان بندرانزلی با کسب ۳۹ امتیاز در مکان دهم، شهرداری بندر آستارا با ۳۵ امتیاز در مکان دوازدهم و تیم فوتبال چوکا تالش با کسب ۲۸ امتیاز در مکان شانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم رقابت می کنند که تیم های فوتبال ملوان بندرانزلی ، چوکا تالش و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.

منبع: ایرنا

   

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان