شنبه, 26 خرداد 1403
شنبه, 26 خرداد 1403
در نشست هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد

روحانی:دولت جدید آمریکا چهره مخدوش خود را در روابط با کشورها ترمیم کند

۱۳۹۹/۰۸/۲۰ ۱۴:۲۷ چاپ

حکایت گیلان | رییس جمهوری گفت: دولت جدید آمریکا پیش از هر اقدامی باید برای ترمیم چهره مخدوش این کشور در جامعه جهانی و رفتارهای غیر انسانی خود با سایر کشورها تجدیدنظر کند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در یکصد و هشتادمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به تحولات پیش رو در آمریکا، افزود: دولت جدید آمریکا پیش از هر اقدامی برای ترمیم چهره مخدوش این کشور در جامعه جهانی می‌باید در رفتارهای غیرانسانی خود با سایر کشورها تجدید نظر کند.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به مصوبه روز گذشته دولت درباره موظف شدن وزارت خارجه و دستگاه‌های مرتبط برای تسریع و تسهیل تبادلات تجاری با کشورهای علاقه‌مند، بر برنامه ریزی و اقدامات سریع در این زمینه تاکید کرد.

در این جلسه وزارت خارجه گزارشی از فعالیت‌های انجام گرفته برای آزاد سازی منابع مالی بلوکه شده ایران در برخی کشور ها ارائه کرد و مقرر شد علیرغم فشارهای تحریمی آمریکا، بانک مرکزی و وزارت امور خارجه با هماهنگی بیشتر و موثرتر نسبت به آزاد سازی و استفاده از این منابع برای تامین نیازهای تولیدی کشور اقدام کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان