شنبه, 26 خرداد 1403
شنبه, 26 خرداد 1403

حکایت‌گیلان | فرماندار صومعه سرا گفت:مردم نباید هزینه های بوروکراسی اداری ضعیف را پرداخت کنند، کندی روند اجرای پروژها که بواسطه بوروکراسی اداری تحمیل شده مردم را تحت فشار و خسته کرده است.

به گزارش خبرگیلان، سید جلال سید محمدی درجلسه بررسی وضعیت پروژه های حوزه عمرانی شهرستان صومعه‌سرا که با حضور معاون عمرانی استاندار گیلان،سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا، مدیران کل ورزش و جوانان، راه و شهرسازی ، راهداری و حمل و نقل جاده ای ،نوسازی مدارس برگزار شد بابیان این مطلب اظهارداشت: عدم پاسخگویی به موقع استعلام ها، نظریات کارشناسی وتعامل مطلوب بین دستگاههای اجرایی موجب شده تا عملیات برخی از پروژه ها به کندی پیش رود.

وی افزود: انتظار می رود دستگاه‌های اجرایی با ارتباط و تعامل سازنده و مطلوب،به اجرای طرحهای عام المنفعه سرعت ببخشند.

سید محمدی اضافه کرد:این جلسه به منظور بررسی اجمالی وضعیت پروژه های در حال اجرای حوزه عمرانی شهرستان صومعه سرا برگزار شده که همه ظرفیت مان را در جهت اتمام آنها بکار گرفته ایم.

فرماندار صومعه سرا در ادامه با اشاره به اینکه بزرگترین طرحهای ملی حوزه حمل ونقل و راهداری غرب استان گیلان درحوزه شهرستان صومعه‌سرا در حال اجرا است خاطر نشان کرد: پروژه چهارخطه محور صومعه سرا-پونل، پیربازار-ضیابر، طاهر گوراب-ماسال وکنار گذر کلاشم-تولم شهر-مرجقل  از جمله این طرحها است که با بهره برداری از آن علاوه بر کاهش حوادث، افزایش ایمنی موجب تقویت اقتصاد منطقه وشهرستان می شود.

سید محمدی یادآورشد: به جز پروژه چهارخطه صومعه سرا-پونل، عملیات اجرای سه طرح دیگر راکد یا به کندی پیش می رود که لازم است اقدامات اساسی در راستای تسریع در روند اجرای این پروژها از سوی دستگاهای مرتبط صورت گیرد.

وی آسفالت راههای روستایی را یکی از مطالبات به حق مردم شهرستان صومعه سرا برشمرد و تصریح کرد:هم اکنون حدود یکصد کیلومتر راه  روستایی آماده جهت آسفالت داریم.

سید محمدی همچنین از احداث ۶ دهنه پل روستایی مهم و ضروری از سوی بنیاد مسکن در روستاهای شهرستان صومعه سرا خبر داد و گفت: از آغاز اجرای این پل ها تا کنون روند اجرای دو دهنه پل به خوبی پیش می رودکه مابقی بصورت راکد مانده اند.

نماینده عالی دولت در صومعه سرا با اشاره به اینکه این شهرستان در بستر رودخانه های بزرگ شهرهای فومن، ماسوله، ماسال وشاندرمن از مناطق آسیب پذیر در زمان بارش بارانهای شدید، سیلاب وبرف است خاطر نشان کرد: برخورداری از دستگاهای مقابله با چنین حوادث طبیعی مانند لودر گریدروماشین آلات سنگین جهت ارائه خدمات در مواقع بحرانی در شهرستان ضروری است.

سید محمدی احداث زیرگذر در چهار راه زرکام- شارم و بریدگی ورودی ضیابر در پروژه صومعه سرا- پونل را یکی از مهم ترین مطالبات ساکنین اطراف این نقاط دانست وتاکید کرد: بازنگری در پروژه مذکور لازم و ضروری است که در غیر این صورت با چالش روبه خواهیم شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان