سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403
سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در اولین روز از سال نو ۵۵ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند.

به گزارش حکایت گیلان | دکتر آبتین حیدرزاده روز دوشنبه در گفت و گویی افزود : هم اکنون ۲۸۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری بوده و ۶۰ بیمار بدحال دربخش مراقبت های ویژه هستند.

وی با بیان اینکه بهترین رفتار برای مبتلا نشدن به ویروس کرونا عدم سفرها است، خاطر نشان کرد: متاسفانه اکنون که سفرها انجام شده و مسافران زیادی نیز به گیلان  وارد شده اند در این وضعیت رعایت پروتکل ها اهمیت قابل توجهی دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با تاکید بر اینکه در فضاهای بسته حتما باید از ماسک استفاده شود، اضافه کرد: در فضای باز اگر فاصله ۱.۵ تا ۱.۸متر رعایت شود امکان انتقال ویروس کرونا بسیار پایین می آید.

وی اظهار داشت: در فضاها بسته با وجود یک فرد آلوده و بدون علامت، ویروس کرونا پر خواهد شد به طوری که بعد از دو ساعت حتی با ماسک امکان انتقال وجود دارد اما بدون ماسک احتمال بیماری ۱۰۰ درصد خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: برخی می گویند که تست داده ایم و منفی شده و مسافرت کرده ایم، باید بدانند که تست ها خطای منفی کاذب دارند، بنابراین  خیلی به این تست ها اعتماد نکنند و با دقت پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از مردم خواست تا در صورت مشاهده کوچکترین علائم سرماخوردگی شامل سرفه و گلوددرد حتما به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند و به بیمارستان ها مراجعه نکنند.

تاکنون یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۶۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۶۱ هزار و ۷۹۷ نفر رسیده است.

منبع:ایرنا

 
  

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان