دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403
واکنش معاون دادستان کل کشور به یک ادعا:

مگر می شود نشست و تماشا کرد؟

۱۳۹۹/۰۸/۱۵ ۱۰:۵۲ چاپ

حکایت گیلان | معاون قضایی دادستان کل کشور به ادعای یک رسانه داخلی مبنی بر «فاقد صلاحیت بودن امضاءکنندگان مصوبه‌ ناظر بر صدور مجوز ترخیص کالا از گمرکات با منشا ارز اشخاص»، پاسخ داد.

به نقل از میزان سعید عمرانی، معاون دادستان کل کشور در واکنش به ادعای یک رسانه داخلی مبنی بر «فاقد صلاحیت بودن امضاءکنندگان مصوبه‌ ناظر بر صدور مجوز ترخیص کالا از گمرکات با منشا ارز اشخاص»، گفت: در پی رسوب چند ماهه کالاها و مایحتاج عمومی مردم در گمرکات کشور و بیم فساد آن‌ها بدلیل انقضاء مدت و از طرفی کمبود آن‌ها در بازار و هشدار مکرر دستگاه‌های نظارتی و دستور ویژه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به وزیر صمت جلسه فوق‌العاده‌ای تشکیل و با توجه به عدم ترخیص چندین میلیون تُن گندم ، برنج ، روغن ، خوراک دام و طیور و تاثیر منفی جای خالی آن‌ها در بازار مقرر گردید ، تمهیداتی اندیشیده شود تا نسبت به ترخیص سریع کالاهای اساسی که در صورت فساد خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می‌کند، اقدام شود.

وی افزود : این مصوبه شایسته تقدیر است نه سرزنش ، اقتضاء رسالت رسانه دفاع از حقوق مردم و عامه است، ، آن‌هم در شرایط جنگ اقتصادی که بارها در این اواخر سعی شد با حملات سایبری به سامانه بنادر در کار ترخیص مایحتاج مردم اخلال ایجاد شود.

وی گفت : مگر می‌شود نشست و تماشا کرد ، نان ، روغن و برنج مردم در شرایط سخت و هوای شرجی بنادر ضایع شود؟! شما از کدام حقوق دم می‌زنید؟! حقوق ملّت که امروز بزرگترین دغدغه آن معیشت مردم است یا حقوقی که به‌موجب آن تحت تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌ایم؟!

معاون دادستان کل تصریح کرد: ایکاش رسانه برای تاخیر در این مصوبه و ترک فعل ، مسئولان را مؤاخذه می‌کرد، نه برای تصمیمات انقلابی؛ مسئولان باید خطر پذیر باشند نه عافیت طلب؛ امروز برای تولید و تامین ارزاق و کالاهای اساسی و بهبود معیشت مردم  باید اتاق عملیات شبانه روزی و اتاق جنگ با دشمن در عرصه اقتصادی تشکیل شود؛ حرف‌های شیک ، عوام فریب و سوفسطامآب دیگر خریدار ندارد.

وی افزود : شما با کدام حجت شرعی و قانونی واردکنندگان ارزاق مردم را خلافکار جلوه و بی‌محابا مورد تهمت قرار می‌دهید؟! هر اقتصاددان جزء و حتی آفلاینی می‌داند که هر کالائی با ثبت سفارش، صدور مجوز وزارت صمت و تایید بانک مرکزی از تخصیص ارز گرفته تا تامین آن و مطابق مقررات صادرات و واردات اجازه ورود دارد.

وی اظهار داشت: در مصوبه منتشره از کدام ارز بی‌هویت صحبت شده که مورد اعتراض است !؟ اگر با دقت مطالعه می‌شد در انتهای بند ٣ به رفع تعهد ارزی واردات در مقابل صادرات تصریح شده است؛ تجار و واردکنندگان ما خلافکار نیستند؛ به همان اندازه که در هر قشری، خاطی هست، این‌ها نیز مستثنیٰ نیستند؛ ولی بخاطر چند بی‌نماز درب مسجد را نمی‌بندند.

عمرانی در پایان خاطرنشان کرد: امروز نهادهای نظارتی به یاری رونق و جهش تولید قیام کرده و در کنار و حامی مدیران شجاع ، انقلابی و دلسوز دولتی و خصوصی می‌باشند و تا زمانی که اوضاع معیشت مردم بحالت عادی برگردد ، محکم خواهند ایستاد. در ضمن رسانه موردنظر برای اثبات صداقت در انتشار اخبار و ادعای خود مبنی بر این که افرادی با فشار ، کالاهای خود را وارد و آن را به چند برابر قیمت فروخته و یا مبادرت به قاچاق سازمان یافته نموده‌اند، آنان را فوراً به قوه قضائیه معرفی نماید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان