دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403
ستاد مدیریت بحران کرونا محدودیت ها را افزایش داد

خبری از تعطیلی پایتخت نیست!

۱۳۹۹/۰۸/۱۳ ۱۴:۴۸ چاپ

حکایت گیلان | با ادامه وضعیت بحرانی تهران و آمار‌های باورنکردنی مرگ‌و‌میر و ابتلا، برخی مسئولان، کارشناسان و فعالان اجتماعی معتقدند که دولت به سرعت باید در پایتخت تعطیلی عمومی طولانی مدت اعلام کند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود. با این حال ستاد ملی کرونا مخالف این تصمیم است. امروز رییس جمهور اعلام کرد که با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز محدودیت‌های تازه‌ای در مراکز ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان کشور اعمال خواهد شد. پس فعلا خبری از تعطیلی نیست.

با ادامه وضعیت بحرانی تهران و آمار‌های باورنکردنی مرگ‌و‌میر و ابتلا، برخی مسئولان، کارشناسان و فعالان اجتماعی معتقدند که دولت به سرعت باید در پایتخت تعطیلی عمومی طولانی مدت اعلام کند تا زنجیره انتقال ویروس قطع شود. با این حال ستاد ملی کرونا مخالف این تصمیم است. امروز رییس جمهور اعلام کرد که با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز محدودیت‌های تازه‌ای در مراکز ۲۵ استان و ۴۶ شهرستان کشور اعمال خواهد شد. پس فعلا خبری از تعطیلی نیست.

به گزارش فرارو، ستاد ملی کرونا دو هفته پیش اعلام کرد برای ۴۳ شهر محدودیت‌های شدیدی وضع کرده است، شهرستان‌هایی که به شدت درگیری بیماری بودند. اما برای پایتخت این محدودیت‌ها صرفا برای مراکز فرهنگی، هنری، آموزشی و ورزشی بود. همچنین برای ۵۰ درصد کارمندان هم دورکاری در نظر گرفته شد.
از طرف دیگر اعلام شد افراد و سرنشینان بدون ماسک خودرو‌ها جریمه می‌شوند، البته این تصمیم ناقص اجرا شد چرا که ضمانت اجرایی ندارد، فقط امکان جریمه سرنشینان بدون ماسک وجود دارد و افراد بدون ماسک را نمی‌توان جریمه کرد.

در کل این تصمیمات تاثیر چندانی نداشت و موج سوم پاندمی با سرعت تمام کشور را فراگرفت، به گونه‌ای آمار جانباختگان از ۴۰۰ نفر در یک روز هم عبور کرد.

حالا تصمیم تازه ستاد این است که محدودیت‌های شدید در ۴۶ شهر و ۲۵ مرکز استان اعمال شود و محدودیت‌های ۴۳ شهری که پیشتر اعلام شده بود تمدید گردد. این محدودیت‌ها از روز چهاشنبه تا روز جمعه هفته آینده اجرا می‌شود. هنوز جزییات محدودیت‌ها روشن نشده، اما آنگونه که روحانی می‌گوید "فعالیت‌های ۳ و ۴ که عمدتاً فعالیت‌های آموزشی است و یا به مناسبت‌های مختلف تجمع است، برای آن ۱۰ روز ممنوع می‌شود."محدودیت‌های تازه کرونا در کشور؛ خبری از تعطیلی پایتخت نیستمحسن هاشمی رییس شورای شهر تهران بارها خواستار تعطیلی پایتخت شده است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان