شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | ۲۵هزار و ۳۷۸ نفر داوطلب در روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه سال‌ جاری، در نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۳، در استان گیلان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

به نقل از ایسنا، ارسلان دمیرچی امروز با اشاره به برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری در ۱۵ حوزه انتخابیه استان، اظهار کرد: ۲۵ هزار و ۳۷۸ داوطلب در نوبت دوم آزمون سراسری در استان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۴۱۰ نفر از داوطلبان خانم و هشت‌هزار و ۹۶۸ نفر مرد هستند.

نماینده تام‌الاختیار دانشگاه گیلان در امر برگزاری آزمون‌های سراسری افزود: ۳۱۵۰ داوطلب گروه ریاضی و فنی، ۶۹۳۷ داوطلب گروه علوم انسانی، ۱۱ هزار و ۶۷۹ داوطلب گروه علوم تجربی، ۱۱۸۵ داوطلب گروه هنر و ۲۴۲۷ داوطلب گروه زبان‌های خارجی در این دوره از آزمون سراسری با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی با بیان اینکه آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح فردا، ۲۱ تیرماه و آزمون گروه‌های هنر و زبان‌های خارجی هم عصر فردا و آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه، ۲۲ تیرماه برگزار می‌شود، گفت: ۶۵ درصد از داوطلبان کنکور سراسری در گیلان خانم و ۳۵ درصد آقا هستند.

دمیرچی یادآور شد: ۲۷ هزار و ۸۰۱ داوطلب شامل ۱۸ هزار و ۱۷۵ نفر داوطلب خانم و ۹۶۲۶ نفر داوطلب آقا در نوبت نخست آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ با هم رقابت کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان