شنبه, 30 تیر 1403
شنبه, 30 تیر 1403

اختصاصی حکایت گیلان | اسحاق راستی: با انتخاب دکتر پزشکیان  پیشنهادات مختلفی  از سوی کنشگران ؛کارشناسان سیاسی و اقتصادی به رئیس جمهور ارائه می شود.

پزشکیان که در مناظرات خود بارها به نقش کارشناسان در تصمیم گیری هایش  اشاره می کرد؛ اینک باید به آن عمل کند.

از طرفی انتخاب تیم قوی و متخصص در کابینه دکتر پزشکیان از موارد مهمی است که  درموفقیت  دولتش تاثیر بسزایی دارد. انتخاب برخی وزرای پابه سن گذشته ی دولت روحانی  که باعث تضعیف روحانی و دولتش نیز  شده بود  ؛ در صورت انتخاب مجددشان  این بار نیز باعث عدم کارآیی دولت پزشکیان خواهد شد. به این جهت حضور نیروهای متخصص و آگاه در کابینه دولت پزشکیان  از اولویت های اصلی این  دولت باید باشد.

همچنین اولویت دیگر  همان طور که در نامه اخیر دو اقتصاددان برجسته کشور نیز مطرح شده؛راه نجات کشور برخورداری از یک برنامه با کیفیت و دقیق توسعه است که متاسفانه برنامه هفتم نسبت بسیار ناچیزی با آن دارد.

اولویت مهم دیگر؛ حل مشکلات اقتصادی مردم است که این مشکلات حتی امید به زندگی را از بسیاری از مردم گرفته است. یکی از دلائل عدم شرکت ۶۰ در صد از مردم در انتخابات  از بین رفتن همین امید در زندگی بسیاری از ایرانیان بوده وهست که در مواردی به اعتراض مردم تبدیل شده است.

برخورد با فساد و رانت خواری با هر شخص و هر  سازمان بدون ملاحظه  نیز از اولویت های مهم دولتی باید باشد که رئیس آن بارها در مناظره هایش به آن اشاره نمود.

همچنین توجه توامان  به آزادی وعدالت باید از اولویت های مهم دولت پزشکیان قرار گیرد که بنظر از شرایط مهم برای تحقق دولت هایی است که می خواهند به توسعه واقعی برسند. ضمن اینکه اعتقاد والتزام به آزادی های سیاسی ؛ اجتماعی خصوصا رسانه ها و فضای مجازی و رفع فیلترینگ و....‌‌که از مباحث مورد تاکید دکتر پزشکیان بوده ؛ نباید مورد غفلت دولت شان قرار گیرد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان