پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پنجشنبه, 04 مرداد 1403

اختصاصی حکایت گیلان | اسحاق راستی: با شمارش آرا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نتایج این انتخابات در سراسر کشور اعلام شد .

طبق خبرهای رسیده مجموع افرادی که در این انتخابات شرکت نمودند به حدود ۴۰ درصد می رسد. و به عبارتی ۶۰ در صد در این انتخابات مشارکت ننمودند. در استان گیلان نیز مشارکت در حد بسیار پایینی بود و حدود ۳۲ درصد مشارکت در این استان فرهنگی و سیاسی قابل تامل است.

مشارکت ۴۰ درصدی در این انتخابات کمترین حضور در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری بود.

ضمن اینکه اکثر رای دهندگان به مسعود پزشکیان نامزد اصلاح طلبان نیز رای شان اعتراض به سیاست های نظام بود و چه بسا در صورت عدم حضور اصلاح طلبان درصد مشارکت به حدود ۳۰ درصد می رسد.

عدم مشارکت در انتخابات های چند سال اخیر واین انتخابات را می‌توان اعتراضی مدنی و مسالمت آمیز مردمی دانست که نسبت به سیاست های نظام منتقد و معترضند اما پاسخی از مسئولان شنیده نمی شود.

جریانی در سطح کشور بعد از درگذشت مرحوم رئیسی سعی نمود که با استفاده از احساسات همه عملکرد دولت وی رامثبت و به جامعه القا کند که سیاست های گذشته مورد تایید مردم می باشد در حالی که مردم نارسایی های اقتصادی؛ ومعضلات اجتماعی و فرهنگی را لمس می نمودند. طرح های فیلترینگ و لایحه حجاب همچنان مورد اعتراض مردم بوده و هست؛ اما گویا گوش شنوایی در این موارد نیست.

ضمن اینکه برخوردهای نامهربانانه با مردم و عدم عذرخواهی از مردمی که در حوادث چند سال اخیر صدمه و لطمه دیده اند از نکات مهمی است که باعث قهر مردم شده است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان