پنجشنبه, 28 تیر 1403
پنجشنبه, 28 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل هواشناسی گیلان، از صدور هشدار سطح نارنجی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خبر داد و گفت: احتمال جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

محمد دادرس آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دما طی امروز بین ۱۳ تا ۳۳ درجه سانتیگراد در نوسان است.

وی نقشه‌های هواشناسی را نشان دهنده گذر جریانات ناپایدار تا پایان هفته از منطقه دانست و افزود: بر اساس هشدار سطح نارنجی صادر شده تا پایان هفته، شرایط برای ابرناکی و مه‌آلود بودن هوا و رگبار و رعد و برق فراهم است.

مدیرکل هواشناسی گیلان از تشدید فعالیت سامانه ناپایدار از بعد از ظهر و عصر امروز خبر داد و اضافه کرد: از امروز تا پنجشنبه به تناوب شاهد رگبار شدید و خیلی شدید و وزش باد و بارش تگرگ در نقاط مستعد خواهیم بود.

دادرس از کاهش چهار تا هشت درجه‌ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و گفت: تمرکز بارش‌ها طی امروز در دامنه ها و ارتفاعات است، اما به تدریج از بعد از ظهر چهارشنبه تا پایان هفته شاهد تقویت ناپایداری‌ها در سطح استان خواهیم بود و بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار است.

وی آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها و لغزش و رانش و ریزش سنگ و برخورد صاعقه را از جمله مخاطرات این سامانه جوی دانست و تاکید کرد: بارندگی خیلی شدید به ویژه طی پنجشنبه در برخی از مناطق گیلان پیش بینی می‌شود.

منبع:ایسنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان