پنجشنبه, 04 مرداد 1403
پنجشنبه, 04 مرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به جزئیات سانحه بیمارستان قائم (عج) رشت، اظهار کرد: 127 بیمار در همان ساعات اولیه بدون فوت وقت با تیمی که در EOC و همچنین به‌صورت میدانی با حضور بنده و تیم عملیاتی ما اعم از اورژانس و هلال‌احمر رقم خورد، به بیمارستان‌های رشت و حومه منتقل شدند.

به نقل از فارس، وی با اشاره به وضعیت بیماران منتقل‌شده از بیمارستان قائم به بیمارستان‌های رشت و حومه، افزود: در حال حاضر 85 نفر با حال عمومی خوب مرخص شده و 42 نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، هم‌اینک 9 بیمار در بیمارستان حشمت، 10 بیمار در رازی، 8 بیمار در پارس، 4 بیمار در پورسینا، 3 بیمار در گلسار، 2 بیمار در آریا، 4 بیمار در 17 شهریور، 1 بیمار در رسول اکرم (ص) و یک بیمار هم در بیمارستان ولایت ما بستری هستند.

آشوبی با بیان اینکه 9 مورد مادر باردار برای زایمان در بیمارستان قائم در همان شب حادثه بستری بودند، افزود: همه مادران باردار با حال عمومی خوب مرخص شدند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 11 بیمار در ICU و CCU بستری هستند، خاطرنشان کرد: متأسفانه چهار تن از بیماران حال وخیمی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با رد گمانه‌زنی‌ها در فضای مسموم مجازی مبنی بر جانباختن شماری از نوزادان و کودکان در سانحه آتش‌سوزی بیمارستان قائم (عج) رشت، گفت: چهار تن از نوزادان منتقل‌شده در این سانحه در مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی تحت درمان هستند و هیچ نوزادی در این سانحه دچار سوختگی و یا فوت نکرده است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان