سه شنبه, 05 تیر 1403
سه شنبه, 05 تیر 1403

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل هواشناسی گیلان، با بیان اینکه بارش ها از صبح فردا شدت می گیرد و تا ظهر شنبه ادامه دارد، گفت: هشدار سطح نارنجی تا دوشنبه صادر شده است.

محمد دادرس آسمان گیلان را نیمه ابری تا ابری دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای امروز بین هشت و ۲۳ درجه سانتیگراد در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده فعالیت تناوبی سامانه بارشی و ماندگاری هوای خنک و مرطوب تا اواسط هفته آینده در منطقه دانست و افزود: طی مدت مذکور شاهد ابرناکی و مه آلود بودن هوا و وزش باد و بارندگی خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار سطح نارنجی و تقویت سامانه بارشی خبر داد و تصریح کرد: از صبح جمعه بارندگی رگباری شدید و خیلی شدید و وزش باد شدید و مه آلودگی و رعد و برق و تگرگ در مناطق مستعد پیش بینی می شود.

دادرس از احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها و لغزش و رانش و ریزش سنگ و خسارت به کشاورزی و خسارت به سازه ها و برخور صاعقه خبر داد و خاطرنشان کرد: بارش ها طی جمعه و شنبه شدید خواهد بود.

وی پایان فعالیت این سامانه خنک و بارشی را تا دوشنبه دانست و تاکید کرد: بیشینه ارتفاع موج در سواحل استان گیلان تا ظهر شنبه بین یک تا ۱.۶ متر پیش بینی شده و لذا برای فعالیت‌های دریانوردی نامناسب است.

منبع:گیلان

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان