یکشنبه, 27 خرداد 1403
یکشنبه, 27 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | همزمان با آخرین روز بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، با حضور محسن خجسته‌مهر؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و محمدصادق عظیمی‌فر؛ مدیرعامل هلدینگ انرژی سینا، سه قرارداد و تفاهم‌نامه در حوزه بالادست صنعت نفت به ارزش 560 میلیون دلار امضاء شد.

به نقل از تسنیم، در این مراسم ابتدا قرارداد حفاری اکتشافی در بلوک رودسر توسط شرکت حفاری شمال به ارزش 200 میلیون دلار، میان علیرضا سلمان‌زاده؛ مدیرعامل حفاری شمال و مسعود پارسی؛ مدیرعامل شرکت نفت خزر امضاء شد.

موضوع این قرارداد حفاری یک حلقه چاه اکتشافی به عمق تقریبی پنج هزار و 200 متر با زمان‌بندی 13 ماهه است که با توجه به توان فنی و عملیاتی شرکت حفاری شمال، اکتشاف بلوک‌های دریای خزر به این شرکت واگذار شد.

در ادامه تفاهم‌نامه تعمیر، راهبری و انتقال پروژه سکوی نیمه‌شناور ایران امیرکبیر در دریای خزر به ارزش 160 میلیون دلار بین شرکت‌های حفاری شمال و نفت خزر امضاء شد، بر اساس این تفاهم‌نامه سکوی نیمه‌شناور ایران امیرکبیر توسط شرکت حفاری شمال مورد بازسازی قرار گرفته و سپس در بلوک اکتشاف چالوس، دو حلقه چاه اکتشافی حفر خواهد شد.

تفاهم‌نامه سوم نیز مربوط به شرکت پدکس از دیگر شرکت‌های زیرمجموعه انرژی سینا بود که به ارزش 200 میلیون دلار بین علی نوذری؛ مدیرعامل این شرکت و مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی امضاء شد، موضوع این تفاهم‌نامه اجرای 1 + 2 دستگاه حفاری با ظرفیت دو هزار اسب‌بخار به مدت 2 سال در میدان گازی خارتنگ است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان