دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان از توقیف ۴ دستگاه خودرو شوتی و کشف حدود ۹ میلیارد ریال کالای قاچاق در محور مواصلاتی شمال به جنوب در شهرستان رودبار خبر داد.

به نقل از ایسنا، سرهنگ محمد خوش‌خلقت امروز، ۲۲ اردیبهشت‌ماه در جمع خبرنگاران، هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام مالی کشور دانست و اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی افزود: در راستای مبارزه با پدیده شوم قاچاق کالا و برخورد با شوتی‌ها، ماموران پلیس امنیت اقتصادی حین پایش سیستمی وسایل نقلیه عبوری در محور مواصلاتی شمال به جنوب شهرستان رودبار به ۲ دستگاه خودرو سمند، یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ و یک دستگاه خودرو پژو پارس مشکوک شده و آن‌ها را متوقف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان گفت: در بازرسی از این خودروها، ۴۱۲۰ بسته بیسکویت، ۲۱۶۰ قوطی نوشیدنی انرژی‌زا، ۶۱۲ قلم لوازم آرایشی و بهداشتی و ۳۶۰ قلم شوینده خارجی فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرگی و قاچاق کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان گیلان ارزش تقریبی این کشفیات را طبق نظر کارشناسان ۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این خصوص متهمان ۴۱، ۵۱، ۵۵ و ۶۳ ساله جهت سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

وی گفت: برای مانع‌زدایی از مسیر تولید و پشتیبانی از آن، مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با جرائم اقتصادی با قدرت و به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان