سه شنبه, 29 خرداد 1403
سه شنبه, 29 خرداد 1403
شیرابه محل دفن زباله لاهیجان به مزارع برنج وارد می شوند:

شیرابه های تموشل روی سفره های مردم

۱۴۰۳/۰۲/۱۳ ۱۲:۱۸ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | محل دفن زباله لاهیجان واقع در تموشل از سال ۱۳۶۹ محل دفن زباله شهرستان بوده و در حال حاضر لندفیل مذکور مورد استفاده چهار شهر لاهیجان، رودبنه، سیاهکل و دیلمان و ۳۰۰ روستای بخش‌های تابعه است.

میزان زباله ورودی به محل دفن زباله تموشل به صورت روزانه حدود صد و هشتاد تن است.

طی ده روز گذشته رئیس محیط زیست لاهیجان در گفت‌وگو با رسانه ها در این باره گفت: در پی طرح شکایت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان از شهرداری لاهیجان، مبنی بر خروج شیرابه جایگاه دفن زباله تموشل به عرصه‌های طبیعی و شالیزارهای مجاور و دستور دادستان محترم مقرر شد که در بازدید مشترک محیط زیست و شهرداری لاهیجان خروجی‌های شیرابه شناسایی و برای رفع معضل اقدام شود.

امیری گفت: بر اساس بازدید انجام شده اقدامات اولیه از سوی شهرداری لاهیجان به منظور ساماندهی شیرابه مذکور صورت گرفته است و شهرداری لاهیجان متعهد شد در دو هفته آینده حوضچه دوم برای جمع‌آوری خروجی احتمالی شیرابه را به اتمام رساند.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این شهرداری لاهیجان در پی شکایت اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان، طی نامه‌ای متعهد شد در اسرع وقت نسبت به ارتقاء کیفی تاسیسات تصفیه خانه شیرابه زباله اقدام کند تا شیرابه بازچرخانی شده از حوضچه‌های مذکور تصفیه شود.

منبع: لاهیجان نیوز

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان