دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: در یک سال گذشته، ۵۵۶۹ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی پوشش داده شد.

به نقل از ایسنا، شهرام مومنی امروز (۱۲ اردیبهشت ماه) در دیدار با رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر رشت، اظهار کرد: پوشش ۲۵۱۷ آتش‌سوزی، ۱۶۰۸ مورد حادثه و ۱۴۴۴ مورد خدمات ایمنی داشتیم که در مجموع این عملیات‌ها و حوادث ۱۱۰۵ نفر نجات یافتند، ۲۷۵ تن مجروح و ۳۸ نفر فوت نفر فوت شدند.

وی با اشاره به پوشش بیش از ۳۱ مورد از انواع خدمات ایمنی و حوادث که متمرکز بر حفظ ایمنی افراد و حتی حیوانات بوده است و نگاه ویژه به نجات و کاهش خسارت‌های ناشی از محبوس شدن یا گیر افتادن دارد، افزود: آموزش ایمنی و آتش‌نشانی در داشتن شهری ایمن بسیار موثر است.

او گفت: با تلاش تیم‌های عملیاتی ۱۵ ایستگاه آتش‌نشانی و کارشناسان حوزه آموزش نسبت به برگزاری کلاس‌های آموزشی بیش از ۶۷ هزار نفر ساعت اقدام شد.

مومنی با اشاره به اینکه ۸۰۰۰ فعالیت در حوزه پیشگیری سازمان آتش‌نشانی رشت در سال گذشته انجام شد، بیان کرد: با توجه به بازدیدهای ایمنی از اماکن پر خطر یا پر رفت و آمدی مانند پاساژها، رستوران‌ها و ... کماکان در سایه بی‌توجهی مالکان و صاحبان آن‌ها شاهد خسارت‌های جانی درپی همان اخطاری هستیم که در گذشته نه‌چندان دور ارائه شده است.

وی آتش‌نشانان را سرمایه‌های ارزشمند در حوزه عملیات امدادرسانی و خدمت‌رسانی به شهر و شهروندان دانست و افزود: سازمان آتش‌نشانی با ۱۵ ایستگاه عملیاتی که سه ایستگاه در مراکز پرترافیک شهر مستقر است، در حال خدمت‌رسانی به مردم است و با توجه به جمعیت شهر، وضعیت مطلوبی دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان