دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گفت: از یک کافه رستوران تعدادی جانور حیات وحش از جمله سنجاب ایرانی، کلاغ نوک سرخ، کلاغ جنگلی و جغد که به صورت غیرمجاز تهیه و نگهداری می‌شدند، کشف و ضبط شد.

محمدتقی تقی‌زاده امروز ۱۰ اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: پس از گزارشات رسیده مبنی بر نگهداری تعدادی از جانوران وحشی در قفس توسط صاحب یکی از کافه رستوران‌های شهر رشت، با اخذ دستور از مقام قضایی پرسنل یگان حفاظت محیط زیست گیلان و یگان حفاظت شهرستان رشت با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی نیروی انتظامی، کافه رستوران مذکور را مورد پایش و بازدید قرار دادند.

وی افزود: پس از بررسی دقیق مکان مورد نظر تعدادی جانور حیات وحش کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان رشت گفت: جانوران مکشوفه برای تیمار و آماده‌سازی به منظور رهاسازی و بقا در طبیعت به مرکز نگهداری حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان انتقال یافتند و مستندات و صورتجلسه تنظیمی نیز به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شد.

تقی‌زاده، از مردم طبیعت دوست گیلان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشابه نگهداری گونه‌های کمیاب حیات وحش در اسارت و خارج از زیستگاه طبیعی خود موارد را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت اطلاع دهند تا اقدامات لازم برای حفظ و حراست از این ذخایر خدا دادی به عمل آید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان