دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در ۳۶۴ هکتار از مزارع رودبارعلیه ملخ مراکشی سمپاشی شده است.
به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، صالح محمدی با اشاره به برنامه کنترل آفت ملخ در باغ‌های کشاورزی گیلان گفت: مبارزه شیمیایی با ملخ‌های بومی، به ویژه ملخ مراکشی در باغ‌های زیتون استان آغاز شده است.
وی افزود: هر سال اواخر اسفندماه کار پایش ملخ مراکشی در باغ‌های رودبار انجام می‌شود تا با توجه به تراکم و شرایط، برنامه‌ریزی برای مبارزه شیمیایی انجام شود.
محمدی اضافه کرد: پارسال در بیش از ۱۵ هزار هکتار از مناطق مختلف شهرستان رودبار و سیاهکل مبارزه شیمیایی انجام شد و از بروز خسارت اقتصادی به محصولات کشاورزی جلوگیری به عمل آمد.
وی با اشاره به اینکه در دیگر شهر‌های گیلان هنوز آثار ملخ دیده نشده است، افزود: با پایش کانون‌های تخم‌ریزی ملخ ، نخستین پوره‌های سن اول مشاهده و مبارزه شیمیایی با این آفت آغاز شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اهمیت پایش و ردیابی مناطق آلوده اضافه کرد: مناطق تخم‌گذاری آفت در زمین‌های شخم نزده و سنگلاخ بوده و بیشتر در مراتع و مناطق دور از دسترس است.
به گفته صالح محمدی، اهالی مناطق مستعد گیلان از جمله رودبار و دیلمان در سیاهکل در صورت مشاهده دسته‌های پوره ملخ باید سریعا به مدیریت جهاد کشاورزی و مراکز خدمات جهاد اطلاع دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان