دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

اختصاصی حکایت گیلان | در پی ورود هادی بشری دادستان شهرستان صومعه‌سرا مبنی بر ترک فعل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان، اداره کل راهداری استان مکلف گردید مسیر جاده بازارجمعه (میدان آیت‌ا... احسانبخش) به رشت را ایمن‌سازی و متصل به جدا کننده (نیوجرسی) کند.

در حالی که مسیر بازارجمعه به رشت دارای گاردریل بوده و با توجه به تردد بالای ماشین و مسافران از این مسیر به سمت مرکز استان، ایمنی و امنیت جانی مسافران در اولویت می‌باشد و ایمن‌سازی این مسیر از اختیارات اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوده و در سال ۱۴۰۲ در یک حادثه تصادف دلخراش ۶ نفر در این مسیر فوت نمودند، با ورود هادی بشری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان صومعه‌سرا و به استناد دستورالعمل‌ نظارت و پیگیری حقوق عامه با ورود به این حادثه دلخراش برای اداره کل راهداری اخطاریه‌ای صادر گردید.

پس از این اخطاریه مدیرکل راهداری استان ضمن حضور و ادای توضیح مکلف گردید در کمترین زمان ممکن نسبت به حذف گاردریل و نصب نیوجرسی اقدام تا امنیت جانی رانندگان و مسافران تامین گردد.

در نهایت و با پیگیری‌های دادستان در این موضوع و تکلیف قانونی به مدیران اداره کل راهداری این مسیر ظرف کمتر از یکماه متصل به نیوجرسی گردید.

لازم به ذکر است اقدامات هادی بشری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان صومعه‌سرا در راستای ترک فعل مدیران شهرستانی و استانی در این مدت دارای اثرات عینی و ملموسی بوده که در این زمینه می‌توان به ابطال طرح هادی روستای دلیوندان و ابطال سند ۴ هکتار از اراضی موسوم به قرق گازگیشه که توسط یک شخص تصرف گردیده بود اشاره نمود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان