جمعه, 04 اسفند 1402
جمعه, 04 اسفند 1402

یک سال و یک ماه و ۷ روز پس از انهدام هواپیمای اوکراین خانواده جانباختگان این حادثه درحالی همچنان پیگیر این پرونده‌اند که پاسخی روشن نگرفته و حتی تجمع‌شان در اعتراض به این اوضاع بلاتکلیف مقابل ساختمان دادسرای نظامی تهران، نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

به گزارش حکایت گیلان | یک سال و یک ماه و ۷ روز پس از انهدام هواپیمای اوکراین خانواده جانباختگان این حادثه درحالی همچنان پیگیر این پرونده‌اند که پاسخی روشن نگرفته و حتی تجمع‌شان در اعتراض به این اوضاع بلاتکلیف مقابل ساختمان دادسرای نظامی تهران، نتیجه‌ای به همراه نداشته است.

در این گزارش آمده:

* گروهی از خانواده جانباختگان پرواز ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین برای آنچه «دادخواهی» می‌خوانند به دادسرای نظامی تهران رفتند. این چندمین نوبت است که در طول یک سال و اندی پس از این حادثه، خانواده جانباختگان پرواز اوکراین برای دادخواهی و درخواست رسیدگی به پرونده این ماجرا و محاکمه عاملان شلیک به هواپیما به دادسرای نظامی تهران مراجعه می‌کنند. این درخواست‌ها عموما با وعده رسیدگی و محاکمه عاملان در آینده‌ای نامعلوم به پایان رسیده بود. ماجرا اما در آخرین دور مراجعه خانواده جانباختگان شکل و شمایل دیگری به خود گرفت.

* آن‌طور که برخی خانواده‌های جانباختگان هواپیمای اوکراینی در حساب‌های کاربری‌شان در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند، صادق عرب‌زاده، بازپرس پرونده هواپیمای اوکراینی در جریان نشست روز گذشته با خانواده برخی جانباختگان این پرواز گفته که قرار نهایی صادر شده و منتظر تعیین تاریخ دادگاه هستند اما چنانچه برخی خانواده‌های جانباختگان از طریق حساب‌های کاربری‌شان در شبکه‌های اجتماعی خبر داده‌اند، با وجود تعیین تاریخ دادگاه، هنوز هیچ‌یک از وکلای خانواده‌ها موفق به دسترسی و مطالعه پرونده نشده‌اند.

* به ‌گفته یکی از بازماندگان این حادثه تلخ، نشست روز گذشته خانواده‌های جانباختگان در دادسرای نظامی، درنهایت به بی‌نتیجه مانده. شرایطی که باعث شد خانواده‌ها در ادامه مقابل ساختمان دادسرای نظامی دست به تجمع بزنند که البته درنهایت با درخواست ماموران انتظامی مبنی بر پایان دادن به تجمع، خانواده‌ها بدون گرفتن پاسخی مشخص محل را ترک کرده‌اند.

منبع:روزنامه شرق

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان