یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403
یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403

 حکایت گیلان | مخابرات استان گیلان اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارگری مخابرات را اخراج کرده است. این اقدام مخابرات در واقع هشدار دادنِ به کارگران دیگر است که نتیجه‌ی پیگیری حقوقشان چیزی جز اخراج از کار نیست.

به نقل از ایلنا، اعضای انجمن صنفی مخابرات گیلان سال ۱۴۰۳ را با خبر بد ممنوع‌الورودی‌شان آغاز کردند. این در حالی است که ۳ نفر از ۴ عضوِ این انجمن تا خرداد ماه قرارداد کار داشتند، اما مخابرات آن‌ها را ممنوع الورود کرده است. همچنین رئیس انجمن صنفی که نیرویی با سابقه‌ی ۲۸ سال کار می‌باشد، بعد از روی کار آمدن پیمانکار جدید قراردادش تمدید نشده و او نیز یک شبه کنار گذاشته شد. 

مخابرات چرا اعضای انجمن صنفی را کنار گذاشت؟

آنطور که نیروهای مخابرات گیلان می‌گویند، طی ۳ سالی که از عمر انجمن صنفی می‌گذرد، مطالبات بسیاری از سوی این انجمن پیگیری ، حدود ۴۰۰ شکایت مطرح و یکی از شرکتهای پیمانکار بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان محکوم شده است.با این اوصاف واضح است که چرا مخابرات نمی‌خواهد اعضای انجمن صنفی روی کار بمانند. 

این اتفاقات در حالی رخ  داد که به گفته‌ی اعضای انجمن، قرار بود در هفته‌های آتی انتخابات جدید انجمن صنفی برگزار شود. به گفته‌ی پرسنل، ممانعت از تمدید اعتبار انجمن صنفی مخابرات گیلان، مهم‌ترینِ هدفِ مخابرات برای اخراج این نیروهای با سابقه است، چراکه با این اقدام، نه اعضای اخراج شده می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و نه دیگر نیرویی جرأت کاندیدا شدن در انتخابات انجمن صنفی را دارد. 

نیروها ی مخابرات گیلان معتقدند که  مخابرات نیروی با سابقه کاری  ۲۸سال را یک شبه کنار می‌گذارد تا به دیگران نتیجه‌ی پیگری حق و حقوق‌شان را نشان دهد. وقتی با اعضای انجمن صنفی این کار را می‌کنند و بعد از سال‌ها کار به راحتی کنارشان می‌گذارند، معلوم است با سایر نیروهای دیگر چه برخوردی خواهند داشت.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان