سه شنبه, 29 خرداد 1403
سه شنبه, 29 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان | استاندار گیلان برآورد مسافران ورودی(زمینی و هوایی) به استان گیلان را ۷ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۶۳۷ نفر عنوان کرد و گفت: بر اساس آخرین آمار در زمان اجرای طرح نوروزی، ۱۴ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد کاهش دارد.

به نقل از ایسنا، اسدالله عباسی امروز ۱۶ فروردین‌ماه در تشریح عملکرد ستاد سفرهای نوروزی به گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نوروز امسال یک میلیون و ۶۴۳ هزار و ۴۲۵ دستگاه خودرو وارد استان شد که نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش دارد، اظهار کرد: در این مدت یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۶۸۴ وسیله نقلیه از استان گیلان خارج شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته آمار خروجی‌ها از استان پنج درصد کاهش دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی از ۲۴ اسفندماه تا ۱۴ فروردین‌ماه با هدف افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی برون شهری و معابر درون شهری، کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آنها، افزود: بر اساس آخرین آمار از اجرای این طرح، ۱۴ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد کاهش دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مجموع تلفات ناشی از تصادفات درون شهری از ابتدای طرح تاکنون، یک مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۶ درصد کاهش نشان می‌دهد، گفت: آمار جانباختگان در تصادفات رانندگی برون شهری نشان می‌دهد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد کاهش دارد.

وی بیان کرد: تعداد مجروحان تصادفات رانندگی درون شهری از ابتدای طرح تاکنون ۱۴۶ نفر بوده که نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد کاهش یافته ضمن آنکه تعداد تصادفات رانندگی برون شهری از ابتدای طرح تا کنون ۸۷۰ فقره بوده که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشته است.

استاندار گیلان ادامه داد: تعداد تصادفات رانندگی درون شهری از ابتدای طرح تاکنون ۱۲۲۳ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی با اشاره به ۱۰ هزار و ۶۰۷ مورد از ماموریت‌های اورژانس در طرح نوروزی امسال بیان کرد: از این تعداد ماموریت‌ ۱۷۳۷ مورد تصادفی و بقیه غیرتصادفی بوده است.

عباسی برآورد مسافران ورودی(زمینی و هوایی) به استان گیلان را ۷ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۶۳۷ نفر عنوان کرد و افزود: هفت میلیون و ۱۷۲ هزار و ۶۲۲ مسافر نیز از گیلان خارج شدند که نسبت به سال گذشته ۲.۹۳ درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: با پیش‌بینی‌ها و هماهنگی‌های انجام از سوی ستاد و دستگاه‌های ذی‌ربط، امسال در ارائه خدمات به گردشگران و مسافران نوروزی کمبود و مشکل جدی نداشتیم و حتی در حوزه جاده‌ای کاهش محسوس سوانح رانندگی شاهد بودیم.

استاندار گیلان در پایان گفت: افتتاح هشت کیلومتر آزاد راه قزوین - رشت در اواخر اسفندماه سال گذشته نیز شیرینی سفرهای نوروزی را به گیلان مضاعف کرد و مسافران دیگر گرفتار ترافیک سنگین و چند ساعته این مسیر نشدند و با خیالی آسوده این استان را برای مسافرت انتخاب کردند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان