دوشنبه, 28 خرداد 1403
دوشنبه, 28 خرداد 1403

به گزارش حکایت گیلان |حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با مدیران کمیته امداد امام خمینی(س) با بیان اینکه کار کردن در کمیته امداد از شیرین‌ترین کارها است، گفت: کمیته امداد از کارهایی است که همیشه دعا پشت آن است. یعنی ولو اینکه کارمند شما وظیفه سازمانی خودش را انجام می‌دهد، دعای مردم پشت آن هست؛ برکتی به زندگی او می‌آید که باید قدرش را بداند.

یادگار امام با تأکید بر اینکه «دستگیری از مردم» کار خیلی ارزشمندی است، افزود: این روزها متأسفانه وضع معیشتی مردم خوب نیست. کسی که پدرانش زندگی خوبی داشته‌اند و امروز خودش آن وضعیت را ندارد، ظرفیت بالایی برای خروش دارد؛ چرا که به هر فرد دارا به چشم دشمن نگاه می‌کند و به خصوص نظام را عامل فقر خودش می‌داند. ولی کسی که پدرانش ثروت نداشته‌اند و او هم ندارد، کسی را مقصر فقر خودش نمی‌داند.

وی با اشاره به اینکه گروه‌هایی در گذشته جزو طبقه متوسط بوده‌اند و حالا به سمت فقر می‌روند، تأکید کرد: دعای مردم زندگی انسان و فرزندانش را تضمین می‌کند و از سوی دیگر هم تضمینی برای بقای جمهوری اسلامی است. به هر حال ما نظامی برآمده از 1400 سال تلاش و نقطه آمال همه مسلمانان و آزادی‌خواهان هستیم و این را هم باید حفظ کنیم. لذا هرچه شیرین‌تر، بیشتر و بهتر به مردم خدمت داده شود و آنها در خدمتی که می‌گیرند احساس غرور و بزرگی کنند، حتما به نفع کلیت نظام هست و از این حیث هم ثوابی بر آن مترتب است.

سید حسن خمینی یادآور شد: جمهوری اسلامی برآمده از طبقات ضعیف است. البته یکی از بزرگترین ویژگی‌های انقلاب که تقریبا معادل ندارد، این است که در تمام دهک‌های اقتصادی جامعه تقریبا به یک اندازه طرفدار دارد و اگر کسی هم مخالفتی دارد در دهک‌های بالا است. ولی انقلاب دین خود را به طبقات برآمده از آن ادا کرده است. یعنی در دهه‌های 60 و 70 و حتی تا قبل از تحریم‌ها طبقه متوسط بسیار فربهی درست کردیم و تقریبا بالای 50 درصد از جامعه تا قبل از تحریم‌های ترامپ وارد طبقه متوسط شدند و به خاطر همین هم حمایت کلی را از ساختار اداره کشور داشتند.

وی با بیان اینکه بخشی از پایین آمدن مشارکت انتخابات به خاطر گلایه اقتصادی پدید آمده است، اظهار داشت: لذا کار کمیته امداد هم لطف خدا، هم یک وظیفه انسانی و هم کاری بسیار مهم برای حفظ جمهوری اسلامی است. یعنی از بسیاری نهادها که در ظاهر برای حفظ ساختار هستند، بیشتر ساختار را حفظ می‌کند. از این جهت هم حتما مورد توجه امام زمان(عج) و خداوند هست و ان شاء الله روح امام هم از شما و ما راضی باشد.

یادگار امام در پایان، روز قدس امسال را پر اهمیت خواند و ضمن تشکر از زحمات کمیته امداد در زمینه کمک به مردم فلسطین، از مردم خواست تا در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند.

منبع : جماران

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان