پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | استاندار گیلان، مبارزه با فقر و کاهش فاصله طبقاتی را در دستور کار دولت سیزدهم دانست و افزود: طرح کالابرگ الکترونیکی با محوریت فجرانه جزو زیرساخت های رشد اقتصادی و گامی در جهت ارتقای رفاه مردم و کاهش فقر است.

اسدالله عباسی امروز ۱۶ فروردین ماه در جلسه هماهنگی اجرای مرحله جدید طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی، با اشاره به حوادث ناگوار رخ داده طی روزهای گذشته، اظهار کرد: مظلومیت مردم غزه و حمله ناجوانمردانه رژیم پوشالی و کودک کش صهیونیستی به مستشاران کنسولگری ایران در دمشق و اقدام تروریستی علیه پایگاه های انتظامی سیستان و بلوچستان این ایام را تلخ کرده است.

وی با بیان اینکه در آستانه راهپیمایی روز جهانی قدس و خروش همه آزادی خواهان جهان در حمایت از فلسطین و غزه قرار داریم، یادآور شد: عملیات طوفان الاقصی شکست صهیونیست ها را ثابت کرد و روز به روز شاهد نزدیک شدن این رژیم منحوس و جعلی به زوال و نابودی هستیم.

استاندار گیلان در ادامه از مردم مومن و متدین و انقلابی کشور و استان جهت حفظ حرمت ماه مبارک رمضان قدردانی کرد و گفت: رهبر انقلاب سال جدید را سال «جهش تولید با مشارکت مردم» نامیدند که رویکرد اقتصادی دارد.

عباسی با اشاره به بیانات روز اخیر رهبر انقلاب درباره شعار سال و راهبردهای دولت، بیان کرد: دولت در بخش مهار تورم و گرانی اقداماتی را انجام داده، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و باید برنامه ریزی های اثرگذارتری را به ویژه در بخش زیرساخت ها انجام دهیم.

وی کشور و استان را سرشار از منابع انسانی و طبیعی دانست و بیان کرد: باید با استفاده حداکثری از ظرفیت های کشور رشد اقتصادی هشت درصدی را محقق کنیم و در این راستا باید از مشارکت مردم بهره ببریم.

استاندار گیلان با اشاره به وظایف دولت و ملت، عنوان کرد: باید براساس آمایش سرزمین، به رشد اقتصادی بپردازیم.

عباسی با بیان اینکه رهبر انقلاب نقش دیپلماسی و سیاست خارجی را در رشد اقتصادی کشور تبیین فرمودند، گفت: دولت با برقراری رابطه با کشورهای همسایه و عضویت در سازمان های اقتصادی جهانی، ظرفیت های خوبی را ایجاد کرده است.

وی مبارزه با فقر و کاهش فاصله طبقاتی را در دستور کار دولت سیزدهم دانست و افزود: طرح کالابرگ الکترونیکی با محوریت فجرانه جزو زیرساخت های رشد اقتصادی و گامی در جهت ارتقای رفاه مردم و کاهش فقر است.

استاندار گیلان اجرای پوشش بیمه سلامت رایگان را از دیگر اقدامات دولت برای کاهش فقر و نابرابری دانست و اضافه کرد: دولت به دنبال توزیع عادلانه ثروت و هدفمندسازی یارانه هاست لذا استفاده از کالابرگ الکترونیکی به ویژه در بخش تغذیه، هدفگذاری دقیق و مناسبی دارد و باید بر روی آن کار شود.

وی با تاکید بر لزوم پرهیز از اسراف و تبذیر، اظهار کرد: دولت در بودجه سالانه بر عدالت تاکید دارد و توزیع بودجه براساس محرومیت ها انجام خواهد شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان