پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

بیش از 64 هزار بازدید توسط بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی یک ماه انجام شد

۱۴۰۳/۰۱/۱۵ ۱۷:۵۰ چاپ

 حکایت گیلان | مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه از انجام بیش از 64 هزار بازدید از 15 اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ماه سال نو توسط بازرسان سلامت محیط و کار سراسر استان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی خبر داد.

 به نقل از پایگاه اطبلع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( گیل وب دا )؛ مهدی جواهرشناس_ مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه از ۱۵ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین ماه  سال جدید، بیش از ۶۴ هزار بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و سامانه های آبرسانی توسط بازرسان سلامت محیط و کار سراسر استان انجام شده ، اظهار کرد؛ در این مدت بیش از یک هزار و ۱۰۰نمونه برداری مواد غذایی انجام شد و بیش از ۳۹ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم ماده غذایی فاسد ،  تاریخ مصرف گذشته کشف و از چرخه  مصرف عموم خارج شد.
وی افزود؛ در این مدت طی بازرسی ها، ۲۸۳ مرکز و اماکن‌ متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند و ۱۶۲ محل نیز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شدند.
 به گفته  جواهرشناس، از ۱۵ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ماه سال ۱۴۰۳، یک هزار و ۱۰۷ نمونه برداری آب از شبکه های آبرسانی سراسر استان نیز به انجام رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان