دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
دوشنبه, 03 اردیبهشت 1403
با حضور در سرکنسولگری روسیه در رشت؛

استاندار گیلان با حادثه دیدگان حمله تروریستی در روسیه ابراز همدردی کرد

۱۴۰۳/۰۱/۰۷ ۱۹:۴۱ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | دکتر اسدالله عباسی امروز در دیدار با سرکنسول روسیه در رشت، گفت: حمله گروه تروریستی به شهروندان روسیه در تالار شهر کروکوس مسکو که عده زیادی از مردم این کشور را به خاک و خون کشید موجب تألم و تأثر مردم گیلان و ایران اسلامی شد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای گیلان، وی با محکوم کردن هر گونه اقدام تروریستی، افزود: ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان باختگان، این حادثه تلخ را به دولت و ملت روسیه تسلیت می‌گویم.استاندار گیلان با حادثه دیدگان حمله تروریستی در روسیه ابراز همدردی کرد

استاندار گیلان گفت: ایران اسلامی بار‌ها مورد حملات تروریستی قرار گرفته است و حادثه تروریستی کرمان از جمله این حوادث بود که ۸۴ نفر در آن به شهادت رسیدند.

دکتر اسدالله عباسی افزود: طبق وظیفه در کنسولگری روسیه حاضر شده و در یادداشتی مراتب همدردی خود و مردم گیلان را به مردم روسیه اعلام می‌کنیم.

وی با تاکید بر بی اثربودن این اقدامات تروریستی بر ارتباطات کشور‌های ایران و روسیه، گفت: با توجه به بهره برداری از کریدور شمال - جنوب، برای تقویت روابط ۲ کشور، موضوعات مشترک را بررسی خواهیم کرد.استاندار گیلان با حادثه دیدگان حمله تروریستی در روسیه ابراز همدردی کرد

دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان امروز در دیدار با سرکنسول روسیه در رشت گفت: با افتتاح راه آهن آستارا با حضور رییس جمهور در اردیبهشت ماه، میزان مبادلات تجاری ایران با روسیه از ۲ میلیون تن به ۱۰ میلیون افزایش می‌یابد.
استاندار گیلان همچنین با اهدای گل به سرکنسولگری روسیه در رشت، مراتب تسلیت خود و همچنین محکومیت این حادثه تروریستی را اعلام کرد.استاندار گیلان با حادثه دیدگان حمله تروریستی در روسیه ابراز همدردی کرد

سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت هم در این دیدار با قدردانی از استاندارگیلان برای تسلیت و همدردی با مردم روسیه، گفت: ایران هم یکی از قربانیان تروریست است، اما دشمنان بدانند این نوع اقدامات، اتحاد بیشتر ۲ کشور را بدنبال دارد و در آینده همکاری‌های اقتصادی ما بیشتر خواهد شد.

آندری وادوف تصریح کرد: استان‌های ولگا گراد و آستاراخان روسیه بیش از دیگر استان‌های این کشور به همکاری با ایران علاقه دارند و ما برای توسعه زیرساخت‌های لجستیکی و همکاری‌های گسترده بین ۲ کشور مصمم هستیم.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان