چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

 حکایت گیلان | شهردار رشت از روند بازگشایی خیابان شهید عاطفی به سمت خیابان شهید مصباح بازدید کرد.

 به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، رحیم شوقی شهردار رشت ۱۴۰۳ از روند بازگشایی خیابان شهید عاطفی به سمت خیابان شهید مصباح به صورت میدانی بازدید کرد. 

 روان سازی ترافیک در اولویت اصلی شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت قرار دارد 

 رحیم شوقی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه در سال جدید اولویت و تمرکز شهرداری و اعضای شورا بر بازگشایی پروژه های در دست اجرا و کنترل ترافیک است، گفت: گشایش معابر فرعی از مسائل مورد توجه است تا بستر برای ترافیک روان فراهم شود.

 وی در این بازدید خطاب به مدیر منطقه ۳ دستور تسریع در بازگشایی و اتمام عملیات تملک این پروژه در راستای حل گره های ترافیکی شهر رشت را صادر کرد.

 گفتنی است، بازگشایی این خیابان امتداد چهارراه گلسار را به سمت لب آب متصل می کند که برای این پروژه ۱۵ ملک طی یک سال گذشته به دستور شهردار رشت تملک شده است.

شهردار رشت همچنین  در پنجمین روز از آغاز سال نو از روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی پروژه تقاطع غیر هم سطح این شهر بازدید کرد.

شوقی بهره گیری از دانش نوین جهت ارتقای کیفی پروژها را یکی از اهداف مهم در اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت عنوان کرد و گفت: تمام تلاش ما بر این است تا پروژه های ناتمام در راستای تسهیل عبور و مرور رشتوندان در سریعترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

گفتنی است؛ تقاطع غیر هم سطح شهید باهنر از پروژه های طرح عمرانی میثاق شهرداری رشت است که احداث آن با هدف کاهش بار ترافیک و بهبود وضعیت عبور و مرور رشتوندان از اواخر دی ماه سال گذشته کلید خورده است.

لازم به توضیح است، این تقاطع به صورت روگذر و متراژ پل از شروع رمپ ۳۹۰ متر و با عرض ۸/۸ متر شامل ۲ باند رفت و برگشت و ۱۱ دهانه بوده و عرشه پل تقاطع همسطح شهید باهنر از تیرهای بتنی پیش ساخته سپری و دال بتنی درجا است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان