پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان |محمد دادرس امروز، ۲۹ اسفندماه در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را ابری و مه آلود دانست و اظهار کرد: کمینه و بیشینه دمای هوای استان بین ۴ تا ۱۴ درجه سانتیگراد در نوسان است.

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده فعالیت سامانه بارشی در منطقه دانست و افزود: براساس هشدار سطح نارنجی صادر شده، شرایط برای ابرناکی و مه آلود بودن هوا و کاهش نسبی دما و بارندگی شدید و رگباری به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها و وزش باد و رعد و برق و تگرگ تا چهارشنبه فراهم است.

مدیرکل هواشناسی گیلان از ثبت بارش ۴۵ میلیمتری در ایستگاه ماسوله طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و تصریح کرد: از عصر و شب امروز تا ظهر فردا شاهد شدت گرفتن بارندگی و وزش باد خواهیم بود.

دادرس با بیان اینکه از اواخر وقت چهارشنبه با خروج سامانه ناپایدار استقرار جوی غالبا پایدار تا اوایل هفته آینده مورد انتظار است، خاطرنشان کرد: طی پنجشنبه تا شنبه گاهی به سبب شکل گیری ناپایداری های موقتی، افزایش ابر و رگبار و رعد و برق پراکنده دور از انتظار نیست.

وی از افزایش نسبی ارتفاع موج طی امروز و فردا خبر داد و خاطرنشان کرد: بیشینه ارتفاع موج در سواحل استان گیلان طی امروز تا ظهر فردا ۸۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می شود و برای فعالیت های دریایی نامناسب است.

مدیرکل هواشناسی گیلان اضافه کرد: به تدریج از یکشنبه با نفوذ سامانه ناپایدار به منطقه، افزایش ابر و بارندگی و وزش باد و رعد و برق و تگرگ تا دوشنبه پیش بینی می‌شود.

منبع:ایسنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان