چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از کاهش هفت درصدی حوادث ناشی از کار در استان خبر داد و گفت: طبق گزارش بازرسان کار ۱۳۷ مورد حوادث ناشی از کار در سال ۱۴۰۲ گزارش شده که این میزان در سال قبل ۱۴۸ نفر بوده است.

سیاوش آقاجانی اظهار کرد: اقداماتی اداره بازرسی کار برای کنترل حوادث چون آموزش ایمنی در کارگاهها برای کارگران، کارفرمایان و مسئولان ایمنی کارگاه‌ها انجام داد که از ابتدای ۱۴۰۲ تاکنون ۳۶ هزار و ۲۱۶ نفر ساعت از این دوره‌ها استفاده کردند.

وی اضافه کرد: در این راستا برای ارتقاء سطح ایمنی کارگاه‌ها امسال ۱۰ هزار و ۵۴۰ مورد بازرسی انجام شد و ۱۳۷ کارفرمای متخلف از قانون کار وآئین نامه های ایمنی برای برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی گفت: سیاست این اداره کل همزمان بازرسی از کارگاهها، آموزش و در غیر اینصورت برخورد قانونی است که به موازات هم در حال انجام است.

وی تاکید کرد: تلاش بر آن است میزان حوادث ناشی از کار در کارگاه‌ها را کاهش دهیم و در این راستا از سال۱۴۰۰ تاکنون این آمار روند کاهشی دارد.

وی اظهار کرد : این اداره کل با همکاری انجمن های صنفی و موسسه های آموزشی در سال‌جاری تاکنون چهار همایش برای کارفرمایان ومسئولان ایمنی وکارگران کارگاه‌های استان برگزار کرده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تعداد دادخواست های (شکایت) طرح شده از سوی کارگران در سال ۱۴۰۲ را ۹ هزار و ۶۹ مورد اعلام کرد و افزود : طی این مدت ۶ هزار و ۵۰۷ دادنامه (آراء) صادر شده که از این تعداد ۲ هزار و ۵۳۳ مورد دادخواست تجدید نظر تنظیم کردند و برای ۲ هزار و ۴۰۸ نفر دادنامه صادر شده است.

سازمان تامین اجتماعی گیلان ۴۸۷ هزار بیمه شده دارد که ۶۰ درصد آنها را جامعه کارگری تشکیل می دهد و در این استان ۱۹ هزار و ۷۰۰ کارگر ساختمانی فعالیت می کنند.

منبع:ایرنا

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان