یکشنبه, 13 اسفند 1402
یکشنبه, 13 اسفند 1402

اختصاصی حکایت گیلان | در خبرها آمده است  نرده های خط ویژه اتوبوس در رشت بعد از چهار سال به طور کامل تخریب شده است. معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت این اقدام را  بر اساس درخواست‌های شهروندان اعلام کرده است. 

به نظر می رسد تخریب نرده های خط ویژه به یکی از ابزار تبلیغاتی شهرداران طی سالهای گذشته تبدیل شده است. طوری که برای چنین کاری به تهیه گزارش و خبرهای متعدد می پردازند و بعضی رسانه ها هم با آب و تاب از آن تعریف می کنند. پیش از این هم در دوره شهرداری مسعود نصرتی، بخشی از این نرده ها جمع آوری شده بود و علت آن هم درخواست شهروندان اعلام شده بود. 

شهرداری رشت طوری می گوید بر اساس «درخواست شهروندان» چنین کاری کرده است که گویی کار بزرگی همردیف افتتاح یک پل هوایی  انجام داده است یا همیشه مطالبات شهروندی را در اولویت خود قرار می دهد. از انتقادات  همیشگی شهروندان در رشت تعداد زیاد سرعت کاه ها به فاصله  اندک است که شهرداری رشت و پلیس راهور هیچگاه به چنین مطالبه مهمی وقعی نگذاشته اند و هر زمان شاهد افزایش سرعت کاه ها در سطح شهر هستیم. مناسب سازی فضا برای معلولان از دیگر مطالبات شهروندی است که در اینجا نیز کار خاصی صورت نگرفته است، آن وقت شاهد آن هستیم هر بار برای تخریب بخشی از نرده های بی آرتی گزارش خبری تولید می شود.

باید از مدیران شهرداری رشت پرسید که در این چهار سال گذشته چه تعداد اتوبوس تندرو به شهر رشت اضافه شده است. آن ها می توانستند با افزایش این اتوبوس ها بخشی از مشکلات را با نصب نرده ها حل کنند. ولی در نهایت پاک کردن صورت مساله را انتخاب کردند و از همان هم برای خود تبلیغ می سازند.

هرچند نصب این نرده ها در زمان سید محمدعلی ثابت قدم بدون تهیه زیرساخت های لازم و برگزاری مراسم رونمایی جنجالی آن، ایرادات فراوانی دارد، اما در هر صورت اقدامی صورت گرفت که طی این سالها می توانستند با تجهیز امکانات روند مناسبی را در شهر شاهد باشیم. ولی در نهایت شهرداری فعلی به این نتیجه رسید که شهر رشت نیازی به اتوبوس تندرو ندارد!

دوره شهرداری ثابت قدم با همه انتقادات نکته مثبتش این بود که روند عمرانی در شهر با شتاب بسیار بهتری شکل گرفته بود. بسیاری از پروژه های عمرانی، ایستگاه های اتش نشانی، فضای سبز و فضاهای فرهنگی در آن دوره مورد بهره برداری قرار گرفت.  اکنون که شهرداری رشت تبدیل شده است به محلی برای افتتاح پروژه های نیمه تمام همچون آرامگاه حشمت، خانه میرزا و حتی بیمارستان هموفیلی! بخش دیگرش را نیز با تخریب آثار گذشته تکمیل می کنند. حالا که نمی توانند بسازند با تخریب برای خود تبلیغ می سازند. اسمش را هم گذاشته اند تمکین به «درخواست شهروندان»! 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان