سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403
سه شنبه, 04 اردیبهشت 1403

 اختصاصی حکایت گیلان | دبیر استانی حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی و عضو شورای مرکزی کشور گفت: بر اساس یک نظریه تاریخی «کسانی که قدرت دارند، روایت را تعریف می کنند» و معتقدم در این زمان،‌ روایت انتخابات با تفکر واپسگرای جبهه پایداری تعریف شده وجایی برای حضورومشارکت اصلاح طلبان باقی نگذاشته‌ بود.

زهرا بوذری در گفت و گو با حکایت گیلان در باره انتخابات برگزار شده دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی افزود: اصلاح طلبان همواره به علت برخورداری از ماهیت مردمی، باید همگام وهمراه اکثریت مردم به انتخابات ورود نکنند.
او با اعلام اینکه فضای انتخابات در گیلان هم مانند سراسر کشور ،سرد و عاری از شور برگزار شد، ادامه داد : با توجه به سابقه افراد تایید شده واشتباه اصلاحات در حمایت از نامزدهای تهی از سابقه وتعهد اصلاح طلبی در انتخابات ۹۴ وبعضا لیست امید همراهی با کاندیداهای موجود ،تنها هزینه مضاعفی بود که بر اصلاحات تحمیل ونتایج آن به مراتب بدتر از سال های گذشته می‌توانست باشد .
دبیر استانی حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی با عنوان این که تیغ استصواب در این دوره برنده تر از سنوات گذشته بوده وپروژه خالص سازی به نحو احسنت اجرا شد ،اضافه کرد: یکی از عمده دلایل عدم مشارکت در انتخابات توسط احزاب وفعالین سیاسی رد صلاحیت های فله ای بوده و چون جمهوریت ومشارکت در انتخابات واصل انتخابات وصندوق رای برای تفکر حاکم موضوعیت ندارد و صد البته حاکمیت
یکدست هم همین را می خواهد.

بوذری گفت: این دوره از انتخابات در گیلان بیشتر جنبه قومی، قبیله ای به خودش گرفته بود و افراد بر این اساس توسط مردم انتخاب شدند.
او ادامه داد: در این بین از جناح های سیاسی تکلیف اصلاح طلبان که روشن وشفاف بود اما اصولگرایان خصوصا پایدارچی ها با توجه به اختلاف وانشقاق بینشان نتوانستند به جمع بندی برسند ودر این میان کسانی که از قبل برای خود پایگاه رای به روش پوپولیستی درست کرده بودند به موفقیت رسیدند.
دبیر استانی حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی تاکید کرد که طولانی شدن زمان رای گیری بدون علت و تنها در راستای کمک به خرید وفروش رای هم متاسفانه به این دسته از کاندیدا که با روش پوپولیستی ورود کردند کمک بیشتری کرد که در نتیجه در رشت وتوابع آن رای آوری سه نفرمنتخب این دوره که دقیقا دو نفر زیر چتر نفر اول بالا آمدند شد.
او اضافه کرد : علیرغم احترام خاصی که برای آقایان روحانی و نوبخت قائلم اما در بحث طیف اعتدالی که واقعا باید گفت محلی از اعراب نداشته و ندارند .

بوذری ادامه داد: اگردر سالهای ۹۲ و۹۶ پیروز شدند ، به لطف اصلاح طلبان وحمایت شخصی جناب آقای خاتمی که به زعم من هنوز مثل گذشته وشاید بیشتر، محبوبیت وکاریزمای رهبری اصلاحات را دارند بوده است وگرنه وزنشان در همین انتخابات که کاش تجربه نمی شد معلوم شد.

بنا به گفته دبیر استانی حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در این دوره از انتخابات این بار طبقه به محاق رفته متوسط جامعه بویژه در حوزه شهری آن هم در شهر اولین ها مانند رشت واقعا تصمیم گرفتند تا همگام با اکثریت جمهوردر مقابل نا جمهوری ،‌ناعدالتی ‌‌،استصواب واستحمار بایستند وبرای همین هم برای رای دادن نیامدند .
او اضافه کرد: کاش برداشت آقای نوبخت از استقبال نشدنشان از طرف مردم زودتر آن زمانی که به ایشان گفتیم برای همراهی با مردمی که دوستشان دارید باید انصراف دهید اتفاق می‌افتاد .

عضو جبهه اصلاحات گیلان در پایان افزود: در حال حاضر باید به فکر فردای این کشور ومردم بود و در این راستا باید متحد ومنسجم در مقابل کج روی‌های مجلس حداقلی وتحمیلی ایستاد ، شاید نوری بتابد .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان