چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
چهارشنبه, 05 اردیبهشت 1403
آب سرد حسن محمدیاری بر سر هوادارن دو آتشه؛

پایبند قانون باشید و بی قانونی نکنید

۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ۱۸:۰۴ چاپ

اختصاصی حکایت گیلان | طاها عبدالهی:

حسن محمد یاری نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی طی مراسم سپاس از یاران انتخاباتی، نزدیکان و هواداران خود را به حفظ آرامش فرا خوانده است. وی از پیگیری اعتراض خود به نتیجه انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه از راه قانونی خبر می‌دهد.

حسن محمدیاری عصر روز شنبه 19 اسفند در تالار باغ زارع رضوانشهر با اشاره به ادامه کار به عنوان نماینده این منطقه تاکید کرده است: بنده به عنوان خادم شما همین جا اعلام می‌کنم که تا چهار ماه آینده نماینده شما هستم.
وی با بیان پایبندی خود به قانون و حق اعتراض درباره نتایج انتخابات 11 اسفند تصریح کرده است: اگر قانون و نهادهای نظارتی تشخیص بدهند که انتخابات سالم بوده و مشکلی نداشته ما مطیع قانون هستیم. ما باید قانون را فصل الخطاب بدانیم و [به آن] تمکین کنیم. ما مرد قانون هستیم و 30 سال کار قانونی کردم. ما مجاری قانونی را می‌شناسیم و می‌دانیم که چگونه باید حق خودمان را بگیریم.
این نمانیده مجلس با دعوت از اطرافیان خود برای حفظ آرامش تاکید کرده است: هرگز به خود و هوادارن خود توصیه نمی‌کنم [چون] کار غیرقانونی از ما پسندیده نیست. اگر هم خدای نکرده تخلفی شده باشد قطعا نهادهای نظارتی بر این تخلف، خبط و خطایی که صورت گرفته رسیدگی می‌کنند و نتیجه کار را اعلام خواهند کرد.
پرسش اینجاست که چرا حسن محمدیاری هوادارن خود را به حفظ آرامش و پایبندی به قانون و پرهیز از کار غیرقانونی فرا خوانده است؟
آیا بازداشت گسترده تعدادی از اقوام نزدیک به ویژه باقر در لیسار و صادق در روستای گنجی محله تالش، هواداران دو آتشه، برکناری چندین رئیس اداره نزدیک به نماینده مجلس از پست سازمانی و هیئت‌های اجرایی انتخابات در رضوانشهر و تالش سبب ناراحتی اطرافیان حسن محمدیاری شده است؟
آیا توقیف سه دستگاه مینی بوس با پلاک خلخال که حامل رای دهندگان غیربومی استیجاری در جاده اسالم به خلخال و انتقال آنها به کلانتری اسالم ارتباطی به ناراحتی نزدیکان وی دارد؟
آیا موضوع تلاش برای برپایی تجمع اعتراضی به نتیجه انتخابات توسط نزدیکان حسن محمدیاری در شهر ماسال برای ابطال انتخابات حقیقت دارد؟
آنچه این روزها می‌گذرد نشان می‌دهد که عدم قبول نتیجه انتخابات به شبکه های اجتماعی، پیام رسان‌ها و گروه‌های مجازی کشیده است. فیک نیوزهای ناشناس و برخی رسانه های نزدیک به اقوام نماینده مجلس هم آتش بیار معرکه شده و دائما در حال تحریک افکار عمومی هستند. آنها از ابطال نتیجه انتخابات، برگزاری مجدد رای گیری در دو سال آینده (انتخابات میان دوره ای) با شرکت حسن محمدیاری و محمد شیخان، نبود نمانیده برای تالش و واگذاری حق رای کرسی تالش به نماینده آستارا در این مدت سخن می‌گویند.
البته همه هواداران حسن محمدیاری دو آتشه و احساسی عمل نمی‌کنند و بیشتر آنها واقع بین هستند. این دسته حضور محمد مجاور شیخان در رقابت‌های انتخاباتی را عامل برهم خوردگی معادله رای می‌دانند. بنابر نظر آنها تعداد زیادی از مردم ماسال ترجیح داده‌اند رای خود را در سبد شیخان بیندازند. برخی دیگر نیز 15 هزار برگ رای دهستان طولارود بخش مرکزی تالش به یاسر اسلام‌دوست را عامل کمبود رای خود در مقابل حریف می‌دانند.
طبق آمار اعلام شده ستاد انتخاباتی وزارت کشور در انتخابات 11 اسفند، یاسر اسلام‌دوست کاربندی با 44 هزار و 161، حسن محمدیاری 40 هزار و 38 و محمد مجاور شیخان با 25 هزار و 943 رای به دست آورده‌اند و در رتبه های اول تا سوم جای گرفته‌اند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان