پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403
پنجشنبه, 06 اردیبهشت 1403

به گزارش حکایت گیلان | فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه بیکاری منشاء ناهنجاری‌های اجتماعی است، گفت: در سال‌جاری تعهد اشتغال ابلاغی شهرستان ۸۳۳۹ نفر بوده که تاکنون برای ۷۸۵۹ نفر معادل ۹۴ درصد حجم ابلاغی اشتغالزایی انجام گرفته است.

کیا عاشوری امروز، ۱۶ اسفندماه در کارگروه اشتغال شهرستان رشت که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در فرمانداری برگزار شد، بیکاری را منشاء فساد دانست و اظهار کرد: وقتی از جهات مختلف بررسی می‌کنیم بیکاری منشاء بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی است.

وی افزود: کسی که شغلی ندارد، قطعا نمی‌تواند زندگی تشکیل دهد یا از عهده هزینه‌های زندگی برآید، لذا شاغل بودن باعث ارتقاء سطح زندگی می‌شود، از این رو گام برداشتن در راستای اشتغالزایی یک صدقه جاریه است.

فرماندار شهرستان رشت گفت: موضوعات اجتماعی در ابعاد مختلف جوان فاقد شغل را تهدید می‌کند، لذا مسئولیت ایجاد می‌کند که در این مورد با حساسیت بیشتری ورود کنیم، اگر بیکاری ریشه کن شود جامعه پویا و شاداب می‌شود.

عاشوری با اشاره به رونق اشتغالزایی طی دو سال اخیر، تصریح کرد: رونق اشتغالزایی زمینه زیست آرام را برای افراد جامعه فراهم می‌کند، در این راستا هر ساله با توجه به نیاز شهرستان و ظرفیت‌ها و تقاضاها، تسهیلاتی اختصاص می‌یابد، بسترهای اشتغالزایی فراهم است که نیاز به تسهیلگری دارد تا دست جوانان را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه در هر منطقه که بیکاری بیشتر باشد، آسیب‌های اجتماعی نظیر سرقت، اعتیاد، فساد و غیره هم بیشتر می‌شود، ادامه داد: باید الگوهای موفق اشتغالزایی را که با دریافت تسهیلات نتیجه گرفتند، معرفی کنیم.

فرماندار شهرستان رشت گفت: در سال‌ جاری تعهد اشتغال ابلاغی شهرستان ۸۳۳۹ نفر بوده که تاکنون برای ۷۸۵۹ نفر معادل ۹۴ درصد حجم ابلاغی اشتغالزایی انجام گرفته است و بقیه هم تا پایان سال در سامانه رصد اشتغال ثبت خواهد شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان