دوشنبه, 07 اسفند 1402
دوشنبه, 07 اسفند 1402

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: آمریکایی ها در تشدید تحریم ها علیه ایران ذلیل شدند، آنها در همه گام های موذیانه شان با ضربات جهانی مواجهه شده اند.

به گزارش حکایت گیلان | آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران در مصلی این کلانشهر اظهار داشت: آمریکایی ها در طول چهار دهه بلکه پنج دهه از سال ۴۲ علیه ایران قدم هایی برداشتند اما در همه گام های خود با ضربات جهانی مواجهه شدند.

وی جنایات آمریکایی ها در دوره هایی از جمله ۱۵ خرداد ۴۲، ۲۱ بهمن ۵۷ ، واقعه طبس، تشکیل داعش، فتنه ۸۸ و ۹۶ را از جمله اقدامات آمریکایی ها علیه ایران عنوان و خاطرنشان کرد : انقلاب اسلامی با رهبری فرزانه و عنایت امام زمان (عج) از همه سختی ها عبور کرده و می کند.

خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به موضوع برجام اظهار داشت: کشور ایران یک جانبه همه تعهدات برجام را عمل کرد اما طرف مقابل به هیچ تعهدی پایبند نشد و عمل نکرد.

آیت الله فلاحتی بیان داشت: ما از این می ترسیم که در موضوع برجام باز شرایطی رقم بخورد و ذلت دیگری به دلیل غفلت و عدم درایت و هوشمندی مسئولان متوجه جامعه ایرانی شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هیچکس گوشش بدهکار مهمل کاری و بازی های اروپایی ها و آمریکایی ها نیست، اضافه کرد: رهبری فرمودند اگر بخواهیم منطقی و مستدل صحبت کنیم آمریکا و سه کشور اروپایی که همه تعهدات برجام را زیرپا گذشتند حق ندارند برای برجام شرط و شروط بگذازند.

خطب جمعه رشت در ادامه بیان داشت: به فرموده رهبری آن طرفی که حق دارد برای ادامه برجام شرط تعیین کند ایران است، علت آن هم اینست که ایران از اول به همه تعهدات برجام عمل کرد.

وی یادآور شد: رهبر فرزانه انقلاب بیان کردند که آمریکا تحریم را باید در عمل لغو کند و ما راستی آزمایی کنیم که تحریم ها درست لغو شده و آنوقت به برجام بر می گردیم.

امام جمعه رشت تاکید کرد: بنابراین همه باید بدانند و بشنوند که تا دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی عملی نشود، بازگشت به برجام خیانت به ملت است.

خطیب جمعه رشت بیان داشت: مردم ایران اسلامی در سایه توجهات الهی و امام زمان (عج) و مدیریت هوشمندانه رهبر تا امروز ایستاده و از این راه فاصله نمی گیرند.

وی با اشاره به حضور پررنگ مردم در جشن یوم الله ۲۲ بهمن خاطر نشان کرد: مردم در جشن انقلاب با همه سختی ها در صحنه آمدند و این روز بزرگ را گرامی داشتند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان