جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403

اختصاصی حکایت گیلان | علی فتح اللهی میانکوه یا همان شعبانعلی فتح اللهی، فرماندار اسبق دولت تدبیر و امید و اعتدالیون پس از ناکامی در نشست انتخاباتی اصلاح طلبان و اعتدالیون تالش دست به دامن اصولگرایان شده ولی در نهایت به جایی نرسیده است‌.

وی طی نشست روز چهارشنبه ۲۵ بهمن با تصمیم مجمع اصولگرایان (شانا) شهرستان تالش رسما وارد فهرست انتخاباتی اصولگرایی شده بود اما در نهایت محمد مجاور شیخان گود را دست گرفته و شانا سه شهرستان تالش، ماسال و رضوانشهر از همراهی با او خودداری کرده‌اند. چرخش قابل ملاحظه انتخاباتی شعبانعلی فتح اللهی و اصولگرایان به سوی یکدیگر بیشتر شبیه به یک طنز بود.

فتح اللهی در تالش، صومعه سرا و رشت فرماندار بوده و در دوره پیشین انتخابات مجلس با بیش از ۲۵ هزار رای نفر سوم شده و از ورود به مجلس باز مانده است. دوره حدودا چهارساله فرمانداری شعبانعلی فتح اللهی در تالش پر حاشیه بوده است. از جمله رویدادهای دوره وی بدرقه و پناهندگی سیاسی فرهود گودرزی دوچرخه سوار رضوانشهری برای سفر به دور دنیا است. فتح اللهی هنگام بدرقه در میدان مرکزی تالش حلقه گل را بر گردن فرهود گودرزی انداخته و بخشی از هزینه سفر و را تامین کرد‌. 

  محمود شکری نماینده اصولگرای مجلس در دوره نمایندگی خود منتقد حضور شعبانعلی فتح اللهی بود و سرانجام این ماجرا به آنجا ختم شد که فرماندار اسبق  تدبیر و امید رقیب انتخاباتی وی شد و در میتینگ هایش به شدت به اصولگرایان تاخت و تاز می‌کرد.

   آنچه مردم را به حرکت درآورده عملکرد یک کاندیدا نیز هست‌ و فرماندار اسبق تالش از این نظر چیزی در کارنامه خود ندارد تا به دیگران عرضه کند.  البته فتح اللهی یک ویژگی دیگر نیز دارد و آن دومین حضورش در انتخابات است‌. وی اگر نتواند به مجلس راه یابد کمتر ممکن است به فکر حضور در دوره بعدی بیفتد و شاید به همین دلیل است که دست به دامن اعتدالی و اصولگرا شده است. این همان ویژگی است که عمر کاندیداتوری را در حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال معین می‌کند و فتح اللهی از این حیث ممکن است به آخر خط برسد. 

تحرکات انتخاباتی فتح اللهی تا اینجا مشخص کرده است که وی در پایگاه رای سنتی خود یعنی قسمتی از بخش مرکزی و کرگانرود تالش آرای انتخاباتی را یکدست کند و در مقابل سایر رقبا میدان را به دست بگیرد.

فتح اللهی با گزینه کاندیدای نیابتی به جنگ رقیبان خود رفته و حسن محمدیاری و یاسر اسلامدوست را با این مورد خطاب می‌کند. برگ فتح اللهی در روی میز انتخابات یک اشکال اساسی دارد و آن استفاده وی از عنوان خانواده شهید در راهیابی به عرصه مدیریتی است

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان