جمعه, 24 فروردین 1403
جمعه, 24 فروردین 1403

به گزارش حکایت گیلان | در روزهای اخیر پرسشی در خصوص پیشنهاد میلیاردی کاندیدای جوان پایداریچی انتخابات مجلس جهت حضور در لیست شانا رشت و ابهامات روزافزون این مساله مطرح شد که همچنان جواب کامل و درستی از سوی اصولگرایان جهت تکذیب ماجرا ارائه نشده است.
به نقل از حرف تازه،همزمان با این شائبه، یکی از رسانه‌های محلی منتسب به اصولگرایان مدعی شده است که لیستی بدون حضور نمایندگان فعلی رشت و متشکل از چند چهره جدید ارائه می‌شود. البته چند ساعت بعد، نام یکی از نمایندگان رشت جایگزین یکی از همان کاندیداهای ناشناخته در شش گزینه نهایی این لیست احتمالی شد. نکته عجیب اینجاست که نام این نماینده فعلی در لیست ۱۵ نفره وجود ندارد ولی در لیست نهایی ۶ نفره به یک باره از آسمان آمده و وارد لیست نهایی شده است!
با این حال نام دو نماینده دیگر اصولگرای رشت نه در میان شش گزینه نهایی و نه در جمع پانزده گزینه ابتدایی معرفی شده در کانال تلگرامی این رسانه دیده نشد و حضور برخی چهره‌های ناشناخته باعث خواهد شد ابهامات بیشتری در خصوص تاثیر بیشتر مادیات نسبت به معنویات در لیست شانا رشت مطرح شود!
اصولگرایان که بر خلاف اصلاح طلبان دستشان در انتخاب لیست نهایی کاملا باز است حتی در صورت تمایل به حضور چهره‌های جدید و جوان می‌توانند به راحتی گزینه‌های کم حاشیه‌تری را انتخاب کنند اما مشخص نیست در صورت صحت مطلب منتشر شده به چه علت به چنین لیست و نفراتی رسیده‌اند که منجر به تقویت شائبه‌ها می‌شود؟
البته تا زمانی که لیست شانا در رشت به طور رسمی رونمایی نشود این صحبت‌ها در حد شنیده‌ها و گمانه‌زنی است و قابل استناد نمی‌باشد اما انتظار می‌رود شورای ائتلاف نیروهای انقلاب یا هر جریان دیگری که قصد ارائه لیست و تاثیرگذاری در انتخابات را دارد، نسبت به حواشی مطرح شده واکنش مناسب و به موقعی داشته باشد و خود را نسبت به افکار عمومی پاسخگو بداند.
بدون شک وجود چنین شائبه‌هایی، معیارهای انتخاب گزینه‌ها را زیر سوال خواهد برد و منجر به سلب اعتماد عمومی نسبت به لیست نهایی خواهد شد و بهتر است معیارهای انتخاب نیز اطلاع‌رسانی شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان