چهارشنبه, 02 اسفند 1402
چهارشنبه, 02 اسفند 1402
پیش بینی هواشناسی؛

هوای پایدار تا اواسط هفته آینده در گیلان

۱۳۹۹/۱۱/۲۳ ۱۰:۱۲ چاپ

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به استقرار جوی غالبا پایدار در منطقه، گفت: این شرایط تا اواسط هفته آینده در گیلان ادامه دارد و در این مدت شاهد وزش باد جنوبی خواهیم بود.

به گزارش حکایت گیلان | محمد دادرس در گفتگویی با اشاره به اینکه الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی غالباً پایدار در استان گیلان است، افزود: فعالیت این سامانه جوی تا اواسط هفته آینده در استان گیلان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این مدت فعالیت جریانات جنوبی و وزش باد گرم به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها، و وقوع پدیده مه در نواحی جلگه‌ای و سواحل برای استان گیلان پیش بینی خواهد شد.

دادرس ادامه داد: همچنین در این مدت با گذر جریانات کم و بیش ناپایدار شرایط برای افزایش ابر و بارش پراکنده باران در استان فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای امروز آسمان استان گیلان نیمه ابری تا ابری، مه آلود و در برخی مناطق شرایط برای بارش پراکنده فراهم خواهد شد، گفت: وزش باد و به تدریج کاهش ابر نیز برای امروز پیش بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه برای روز جمعه نیز آسمان گیلان صاف تا قسمتی ابری همراه با مه صبحگاهی، افزایش نسبی دما و افزایش ابر و وزش باد پیش بینی شده است، اضافه کرد: دریا تا اوایل هفته آینده آرام با موج‌های کوتاه بوده و برای انجام فعالیت‌های دریایی مناسب است.

منبع:مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان