سه شنبه, 08 اسفند 1402
سه شنبه, 08 اسفند 1402

به گزارش حکایت گیلان | به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا نوروزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجلاس این اداره کل با اشاره به عزم دولت در ارایه صدور مجوزها به صورت الکترونیکی اظهار کرد: کل فرایند صدور مجوزها با عزم و اراده دولت به صورت الکترونیکی است. 

وی با بیان اینکه برای دریافت مجوزها صرفاً لازم است به درگاه ملی مجوزها مراجعه شود، افزود: هر کسی برای دریافت مجوزها می‌تواند با مراجعه به تارنمای مجوزها، شرایط صدور مجوز را مشاهده و در صورت داشتن شرایط نسبت به دریافت آن اقدام کند. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان با بیان اینکه من‌ بعد صدور مجوزهای صنوف صرفاً از طریق سامانه مجوزها است، گفت: اشخاص واجد شرایط در صورت تکمیل فرایند در زمان مشخص مجوز خود را دریافت و شناسه یکتا دریافت می‌کنند. 

نوروزی با بیان اینکه زمان دریافت مجوزها بین سه تا ۱۰۰ روز است، افزود: برای مجوزهای اعلامی سه روز و برای مجوزهای استعلامی تا ۱۰۰ روز زمان درنظر گرفته شده است. 

تاکنون حدود ۸۰ هزار فقره درخواست برای دریافت کد یکتا در گیلان ثبت شده است 

وی با بیان از ابتدای اجرای این طرح تاکنون حدود ۸۰ هزار فقره درخواست ثبت شده، گفت: از این تعداد بالغ بر ۴۶۶ هزار فقره درخواست معادل ۵۸ درصد منجر به صدور مجوز شده است.

به گفته نوروزی، ۴۲ درصد درخواست‌ها توسط زنان و ۵۸ درصد درخواست‌ها توسط مردان گیلانی در درگاه ملی مجوزها ثبت شده و ۴۴ درصد مجوزهای صادر شده متعلق به زنان و ۵۶ درصد مجوزهای صادر شده متعلق به مردان بوده است. 

وی با اشاره به تکلیف قانونی به دریافت شناسه یکتا برای همه فعالیت‌های اقتصادی و کسب و کار بیان کرد: بر اساس حکم تبصره ۷ ماده ۱ قانون تسهیل صدور مجوزها، همه کسب و کارها باید تا پایان امسال مجوز الکترونیکی دریافت کنند و در غیر این صورت از دریافت خدمات دولتی محروم می‌شوند. 

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان، سرعت و ذخیره زمان، رایگان بودن و همچنین غیرحضوری بودن دریافت مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) را از مزیت‌های فعالیت اقتصادی دانست. 

نوروزی، ساماندهی کسب و کارها را یکی از مزیت‌های صدور مجوز الکترونیکی دانست و گفت: با صدور مجوزها به صورت الکترونیکی، خدمات دولت به کسب‌وکارها، شاغلین و تامین حقوق دولتی عادلانه و شفاف خواهد بود. 

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان