شنبه, 12 اسفند 1402
شنبه, 12 اسفند 1402

نماینده مردم رشت و خمام با بیان اینکه عده ای با فرافکنی به دنبال برچیدن ارتباط با کشورهای شرقی هستند، گفت:‌ هر زمان در صدد تقویت روابط با شرق بخصوص چین و روسیه بودیم عده ای در داخل و خارج دست به تخریب و به حاشیه بردن این روابط داشتند و همواره سعی در ایجاد مانع و سنگ اندازی کردند.

به گزارش حکایت گیلان | محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم رشت و خمام در گفت‌وگویی، با تاکید بر اینکه در طول سالیان گذشته ارتباط ما با کشورهای غربی هیچ منفعتی برای ایران نداشت اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران دنبال استقلال و تعامل دو سویه با کشورها جهت بهبود شرایط است.

وی با اشاره به اینکه هر زمان در صدد تقویت روابط با شرق بخصوص چین و روسیه بودیم عده ای در داخل و خارج دست به تخریب و به حاشیه بردن این روابط داشتند و همواره سعی در ایجاد مانع و سنگ اندازی کردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باتوجه به خروج آمریکا از برجام و قطع ارتباط فی مابین ایران و آمریکا و همچنین بی تاثیر بودن ارتباط با اروپا برای کشور ما، بسیاری از افراد به دنبال این هستند که روابط ما را تحت تاثیر قرار دهند تا همچنان ارتباط  بااروپا ادامه داشته باشد. در صورتیکه ارتباط کشور ما با اروپا یک طرفه و جاده ای دو طرفه نبوده است. صرفا ما در جهت تامین منافع آنها اقدام می‌کردیم و آنها برای ما هیچ نفع و سودی نداشتند.

وی بیان کرد: عده‌ای با فرافکنی به دنبال برچیدن ارتباط با کشورهای شرقی هستند و همچنان برارتباط گیری با کشورهای غربی تاکید و پافشاری دارند در صورتیکه تا کنون غربی ها هیچ نفعی برای ایران نداشتند و این ارتباط نفع یک سویه برای آنان و برای ما همواره توام با  ضرر و آسیب بوده است.

احمدی سنگری ادامه داد: عده ای از خارج کشور با تشویق اذهان عمومی ارتباط با کشورهای شرقی را مخرب می دانند و متاسفانه عده ای از داخل ناآگاه به امور سیاسی و یا به دلایلی نامعلوم بر ارتباط با کشورهای غربی پافشاری می کنند.

نماینده مردم رشت و خمام با تاکید بر اینکه در طول سالیان گذشته ارتباط ما با کشورهای غربی هیچ منفعتی برای ایران نداشت خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران دنبال استقلال و تعامل دو سویه با کشورها جهت بهبود شرایط است.

احمدی سنگری با اشاره به اینکه کشور های غربی و به ویژه آمریکا در صدد آسیب زدن  به نظام و معیشت مردم هستند، اضافه کرد: ایران با چین و روسیه ارتباط دوستی و همکاری دارد و هیچ گاه این کشورها در موارد منافع سیاسی و اقتصادی به ایران خدشه وارد نکرده اند.

منبع:فارس

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان