دوشنبه, 14 اسفند 1402
دوشنبه, 14 اسفند 1402
نمایندگان گیلان؛

محمد صفری، تکاپو برای دومین ورود

۱۴۰۲/۱۱/۱۱ ۱۱:۵۲ چاپ

به گزارش حکایت گیلان | محمد صفری روحانی و سیاستمدارِ ۴۳ ساله‌ از روستای ملک میانِ توابع بخش چابکسر شهرستانِ رودسر است که تحصیلاتش را در حوزه علمیه قم انجام داده است.

او در اسفند ۱۳۹۸ از حوزه انتخابیه رودسر و املش توانست با بیش از ۲۵ هزار رای و با شکستِ اسدالله عباسی نماینده سه دوره مجلس و استاندار فعلی گیلان و نظر علی علیزاده رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گیلان به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

صفری سوابق اجرایی قابل توجهی ندارد و قبل از ورود به مجلس در دوره‌هایی امام جمعه شهر  املش و خشکبیجار بوده است.

او در طول دوران نمایندگی خود تنها،   ۳۰ طرح و لایحه را در مجلس امضا نموده است که نشان می‌دهد او در چند سال گذشته به نسبت سایر نمایندگان گیلان کم‌کار تر بوده است.

صفری از مدافعان طرح جنجالی «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی» بود و در یک مصاحبه‌ی تلویزیونی گفته بود: در آمریکا هم ۲۷۰ طرح برای ساماندهی فضای مجازی وجود دارد اما وقتی مجلس برای این طرح پا به میدان گذاشت، معاندان اقدام به وارونه جلوه دادن طرح مجلس شدند.

صفری در بهمن ماه سال گذشته با انتقاد از رییسی گفته بود: اینکه دولت اعلام می‌کند برای یک میلیون نفر شغل ایجاد کرده، آماری گنگ و مبهم است. او همچنین از نمایندگانی بود که به لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۱۴۰۲ ایراد گرفت و آن را خالی از اصل «تحول اقتصادی» دانست.

صفری همچنین درباره موضوع  واردات بی رویه  برنج به داخل کشور؛  در تذکر شفاهی در صحن مجلس ، خطاب به ابراهیم رییسی گفت:
آقای رئیسی!  ما متوجه نمی شویم در دولت شما چه خبر است و چه کسانی تصمیم گیری می کنند؟  همه دولت ها برنج  وارد کردند، اما چرا در دولت شما  در این حجم گسترده واردات صورت گرفته است؟

صفری همچنین از نمایندگانی بود که نسبت به طرح شفافیت آرای نمایندگان نظر مساعدی نداشت. او در مصاحبه‌ای عجیب گفته بود: «بنده به عنوان یک نماینده ممکن است درباره طرح یا لایحه‌ای رأی مثبت یا منفی بدهم، آیا تضمینی وجود دارد که امنیت بنده در جامعه تأمین شود؟ خیر!! در حال حاضر زن و بچه بنده کجا زندگی می‌کنند؟ در شهرستان. بنده آمدم به یک طرح رأی دادم، شما چه ضمانتی می‌دهید که حاکمیت، امنیت بنده یا خانواده بنده را تأمین کند؟ اینجاست که نمایندگان روی شفافیت تردید داشتند.»

صفری یکی از نمایندگانی بود که بدلیل اختلاف شدید با رقیب  خود اسدالله عباسی که بعد از شروع بکار دولت، استاندار گیلان شده بود در صفحه اطلاع رسانی خود خطاب به عباسی نوشت: « آقایان حریم خود را رعایت کنند. »
« اولا شما نمیتوانید این حق را از نمایندگان سلب کنید، نمایندگان ، نماینده مردم هستند نه نماینده دولت، که شما مدیر رده چندم بخواهی برای آنان تعیین تکلیف کنید. طبق قانون مدیریت خدمات کشوری شأن نماینده شأن وزیر هست.

حال در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باید دید آیا صفری میتواند با غلبه بر رقبای قدیمی و جوان ؛ که در حوزه پر چالش رودسر و املش در عرصه انتخابات  ورود کرده اند،  مجدد با دلی آرام و مطمئن خود را بعنوان نماینده پیروز انتخابات معرفی نماید؟

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان