جمعه, 11 اسفند 1402
جمعه, 11 اسفند 1402

به گزارش حکایت گیلان | مدیرکل نوسازی مدارس گیلان گفت: در دهه مبارک فجر ۱۶ فضای آموزشی با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

علی دقیق با بیان اینکه در سال جاری ۴۶ فضای آموزشی با حدود ۳۰۰ کلاس درس در استان به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: در هفته دولت ۳۰ فضای آموزشی با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسید و در دهه مبارک فجر هم ۱۶ فضای آموزشی دیگر با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با بیان اینکه به دنبال ارتقای سرانه فضای آموزشی استان هستیم، افزود: سرانه فضای آموزشی استان گیلان در حال حاضر ۵ متر و ۵۶ سانتی‌متر بوده که از متوسط کشوری که ۵ متر و ۲۲ سانتی‌متر است بیشتر می‌باشد، البته شهرستان‌های خمام، رشت، تالش و آستارا از لحاظ برخورداری از میانگین سرانه آموزشی کشوری پایین‌تر هستند.

وی با اشاره به ایمن‌سازی وسایل گرمایشی فضاهای آموزشی استان، گفت: تمام بخاری‌های گازی و نفتی از مدارس استان جمع آوری شده و تلاش این است که بتوانیم سیستم‌های گرمایشی فرسوده را که از سنوات گذشته بوده را جایگزین کنیم.

دقیق بیان کرد: همزمان با دهه فجر در شهرستان رودسر مدرسه شهید الیاس باقری در دهکده قدس کلاچای با اعتبار بیش از ۴ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد، علاوه‌بر این پروژه‌ای هم در شهر رودسر که از سنوات قبل به دلیل نبود اعتبار خاتمه یافته اعلام شده بود، با حمایت استاندار مجدد در دستورکار قرار گرفت و در فاز نخست ۸ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با بیان اینکه ۳۵۰ خیر حقیقی و حقوقی با ما در جهت احداث فضای آموزشی تعامل و همکاری می‌کنند، تصریح کرد: از مجموع ۳۲۰۰ مدرسه در گیلان یک سوم فضاهای آموزشی استان توسط خیرین مدرسه ‌ساز احداث شده، امسال هم ۸۰ درصد فضاهای آموزشی به بهره برداری رسیده با مشارکت خیرین ساخته شده است. در برخی از شهرستان‌ها با کمبود کلاس درس مواجه هستیم که با همکاری و مشارکت خیرین به دنبال توسعه فضاهای آموزشی هستیم.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان